6 Haftalık Kedim 4’Ye Kusuyor

Suraemir

yaş mama aldım onlara kuru mamayı iştahlı yiyolardı aslında ama yaş mama bir kaç defa verince yememeye başladılar ilk nutri ve reflex aldım onlarda sorun olmadı sonra gourmet aldım biri 3tür kusuyor ya midesine dokunuyor ya da mama amayı 2 haftadır kullanıyorum aslında ilk günler bir sorun olmadı keyfi iyi gayet oynuyor zıplıyor ama kuru mama yemek istemiyorlar yaş mama olmadan,şuan kusan kedi hiç yemek istemiyor oynuyor ama mamayı yememişler bile mysctic kullanıyorum

16 CEVAP

aslihan_e

İç parazit tedavileri yapıldı mı? Zaten kan olsa çok geç kalınmış olur, kusmukta kan çok tehlikeli.

BiciriginAnnesi

Bu kadar küçük yavrulara yaş mama dayamak yerine evde haşlanmış tavuk göğsü,kıyma ,et ,ciğer vs vs gibi şeyler hazırlayıp verseniz daha doğru olmaz mı?

İlk baslar severek yerler daha sonra farklı aromalar istediklerinden yaş mama yemezler sürekli farklı marka farklı aromalı yaş mamalar alınca hoşlarına gider ve kuru mamanın yüzüne bakmazlar artık yaş mama bağımlısı haline gelmişlerdir bir süre sonra yavru kediler de bağışıklık düşüyor enfeksiyon problemleri çıkıyor vs vs

Yaş mama verin ama şuan değil yaş mama çok vermek istiyorsanız gerçekten içeriği çok iyi olacak gerçek et olacak markası kaliteli olacak ve yavru kediler için olacak, içeriğinde jöle olmayacak

Evde yoğurt kefir varsa yoksa da marketten alın yavrulara birer kaşık yoğurt veya laktozsuz probiyotik kefir verin midelerine iyi gelir
Geçmiş olsun

Suraemir

Malesef iki kediye bu segmentte bir mama alabilirim ben çalışmıyorum eşim çalışıyor 2 yaşında da bir kızım var ilk nutri ve reflex verdim yaş mama olarak çünkü dişleriyle ezemez alışsınlar istedim sonra gourmet aldım muhtemelen o yaptı zaten vermeyeyim diyorum ama yemiyorlar mamayıda ilk zamanlar yiyorlardı çok güzel yaş mama istedikleri için yemiyorlar zor geliyor büyük ihtimalle aç kalmalarına gönlüm razı olmadığından verdim hep bugünden itibaren hiç vermeyeceğim anlaşıldı keyifleri yerinde ikisine bir bakamayacağım için sahiplendirme yapmayı düşünüyorum zaten

Suraemir

Evde süt tozu vardı şimdi onu verdim içtiler biraz mamayıda kaldırdım önlerinden

Suraemir

Evde süt tozu vardı şimdi onu verdim içtiler biraz mamayıda kaldırdım önlerinden

Suraemir

Evde süt tozu vardı şimdi onu verdim içtiler biraz mamayıda kaldırdım önlerinden

Suraemir

Kustuğuda mama ayrıca herhangi bir kan bişey yok

Suraemir

Kuru mamayı sade yemiyorlar yaş mama veriyordum ama hergün veremem ki yaş mama alıpta

Suraemir

Güncel

Suraemir

Hayır yapılmadı daha şuan iyi sanırım o mamadan öyle oldu iç paraziti 8. Haftaya doğru yapacaktık takip ediyorum bakalım tekrar kusmadı

Ebrnk

mideleri genişliyordur belki yavru olduklarından?

yeterli ve tek bir kuru mamayı uzun süre kullanırsanız daha iyi olabilir. sanırım sık sık farklı mama veriyorsunuz geçişi yaymadan. yaş mamayı da haftada 1 2 verin. kuru mamaları mystic se iyi bir marka değil kesinlikle evde bakılan kediye. sokağa mecburuz ne yazık ki ama. daha besleyici içerikli yavru kedi mamalarından seçin royal canin hills proplan britcare vs. daha 6 haftalıklarsa süt tozunu hazırlayıp biraz mamalarını ıslatarak da verebilirsiniz bazı öğünlerde. ama öyle ıslak yenmemiş beklemesin saatlerce bozulur. hızlı tüketmeleri gerekiyor.

huqi

Gourmet iyi bir yaş mama değil içinde şeker var ben de 3 sene önce bilinçsiz bir şekilde hem kısırlaştırdığım kedi için hem de kendi kedilerim için almıştım 3 ü de ishal oldu. Arkadaşımım kedisi de kusmuş gourmet yaş mama'dan bir daha almayın bence. Bir de bebekken kuru mamaya alıştırmanız lazım, yoksa kuru mamayı unuturlar.

huqi

Nutri çok güzel içeriği ve p e t zz s h o p sitesinde şu an birçok çeşidi 12 tl almak isterseniz haberiniz olsun. Kesinlikle gerekirse aç bırakın yoksa bir daha kuru mama yemezler. Haftada bir de yaş mama verebilirsiniz şimdilik.

aslihan_e

Ben olsam 8. haftayı falan beklemem. 1 aylık kediden metrelerce parazit çıktığına şahit oldum. Hap alıp mercimek kadar yutturabilirsiniz 2 gün. Özellikle anneleri sokak kedisiyse ya da onun iç parazit tedavileri düzenli yapılmadıysa, pire problemi yaşadıysa yavrularda parazit olması çok büyük ihtimal.