Kızışma En Erken Ne Zaman Olur

Breda

Minik kızım 3.5 aylık anca var.. ama kızışma dönemine girdi.. videosunu çekip gösterince ye dek veteriner hekim bile erken daha, ilgi istiyordur vs dedi.. göründüğünden daha büyük olabilir mi gercekten.. sürekli ağlayıp duruyor.. hangi odaya gitse aranıyor.. habire pozisyon alıyor.. kuyruk havada.. sokak kapısının önünde uyuyacak miymiyyy ağlarken.. bu kadar küçükken kızışma yasayan var mı..
Ve erkenden kızışmış bir kedi ne zaman kısırlaştırılmalıdır.. 1 yasına kadar beklemek doğru mudur..

17 CEVAP

Handeozdmr

Benim kızımda aynı şekilde oldu 1 yaşına gelmeden dönemi geçtikten sonra hemen gidip kısırlaştırdım. Sizde bence bir an önce gidin çünkü bu dönem ne kadar uzarsa o kadar sağlığını etkiler.

Kediniz eğer ki besinsiz kaldıysa normal yaşından daha küçük göstermiş olabilir sahiplendiğiniz zaman. Yani veterinerlerin 3.5 aylık demeleri bundan kaynaklı olabilir. Tahminen 6 aylık görünüyor kediniz. Eğer ki kilosu ameliyat için uygunsa bir sorun olacağını sanmıyorum ben kısırlaştırma yapılabilir yani.