Acil Mama Beğendiremiyorum Bakar Mısınız

Heratiko

Arkadaşlar denemediğim marka kalmadı ya bir türlü sevdiremedim ben 1 yaşındaki kısır kızıma. Ne olur böyle seçicilik konusunda deneyimi olanlar ne yedirdiler kedilerine hangi kuru mamaya hayır demedi paylaşabilir misiniz? Çok zor durumdayım artık maddi gücüm de yetmiyor her mamanın testerı yok ve bazıları 1.5-2 kgdan aşağı değil durmadan mama alıyorum hiçbirini beğenmiyor ne yapacağımı şaşırdım

16 CEVAP

Heratiko

Önceki mamaları da tavukluydu nd tavuklu narlı, proplan tavuklu, hills tavuklu ve Tuna balıklı denedik daha önce. Hiçbirisinde uzun süre kalamadık. 10 kg aldığımda mamayı en fazla iki ay yedi gerisini ben sokaktaki canlara ve annemin kedisine verdim 😂 helal olsun tabii ki ama ben çok yoruldum ya bir sürü mama çeşidi alıp denedim petshoptan onları da sevmedi. Yaş mamayla karıştırıp verdim tavuk suyuyla da verdim iki mamayı karıştırıp verince bile yemiyor. Mama geçiş dönemlerinde ben içimden beşyüz tane dua ediyorum yesin de ishal vs durumu olmasın diye asla o günden güne azaltarak gitme geçişini yapamıyoruz. Risk alıp royal canin seçici kedi mamasına devam edicem ya da kafayı yicem 😂

Palyaco

Fitmin tavuklu kisir veya bozita kuzulu kisir bu mamalara hayır demez bizimkide cok secici

Deniz1741

Benim kızımda aşırı seçici. Bozitayı bazı kedilerin yemediğini duymuştum tabi ama bilemem sizin ki yer mi. Ben açıkçası proplan kısır somonludan başkasını yediremiyorum. Onu kullanıyoruz. Birazcık natures variety yediği de olmuştu. Gerçekten zor. Sizi çok iyi anlıyorum.

Mama tavuklu mu somonlu mu kuzu etli mi kullandiniz bilmiyorum farkli bir tat deneyebilirsiniz genelde tavuk ve somonlu mamalari seviyolar mamayi sevmiyorsa yas mamayla karisitip verebilirsiniz ben kendime brit care in kisir tavsanli mamasini aldim severek yiyor onun da tavuklusu var bundan once nd kullandim tavuk ve narlisini, bozita deneyebilirsiniz geyikli veya tavuklusu var onun, perfect mamanin somonlusu var.

Cennet29

Aynı sorunu bende yaşıyorum 1 ayda sıkılıyor yediği mamadan. Ve sürekli mama değişmekte iyi değil ve seçici her mamayıda yemiyor. Bunlardan bende cok bunaldım. Unıque kullanıyoruz balıklı tavuklu 1 ayda sıkıldı bunuda istemeyerek yiyo. Halbuki yaradı ona tüyleri yumuşacık kakası iyi. Normalde coğu mama onu ishal yapıyor. Hem hassas sindirime sahip hem seçici her mamayı asla yemiyor. Bende şmdi ne alacağımı şaşırdım. Sanabella yada hills düşünüyorum karar veremedim

sultansbutler

bir süre royal canin savour exigent'den devam edin. illa kısır olması gerekmiyor. yurtdışında kısır maması diye bir kavram olmadığını biliyor muydunuz? hemen hemen her mama yetişkin ve yavru diye ayrılıyor.

rcnin sitesinden mamaya bi bakayım dedim. kilo dengesi için koruyucu olduğunu söylüyor. içeriğini hiç beğenmedim ilk 3 bileşen; mısır, kümes proteini, pirinç. içinde et namına birşey yok diyebiliriz. ama bundan başka yemiyor mecbur vereceksiniz. ayrıca daha çok hareket/av simülasyonu yaptırmanızı, gün içinde kısa süreli oruç ve et çeşitleri/kaliteli yaş mamalara bakmanızı öneririm.

Heratiko

Evet içeriği hiç de iyi değil royal caninin ben sırf yesin de bunu yesin yeter ki diyerek kullandım. Ama üst segment mamalardan da haz etmedi dışardaki çocuklar löpwlöp yedi ama.

Kilo kontrolü sağlıyorsa kısır kediler için de uygun sanırım.

Yurtdışında besleme ve burda besleme zaten apayrı aşılama bile farklı burayla. Bilmiyorum sorun hangi türde

Felicia yı benim kedimde yemedi kuzenim nd alamadigi donemde gecici plarak felicia vermisti onun kedisi de yemedi royal canin bencede almayin icinde seker vs var bagimlilik yaparsa baska mama yemez acikcasi

Naf Pati Kedi Ve Köpekler Için Somon Yağı 250ml (TÜY SAĞLIĞI VE İŞTAH AÇMA) destegi var bunu da kullanabilirsiniz belki mamasini severek yer bazi yorumlarda kedisinin yemedigi mamayi yemede yardimci olmus ben de kedime aldim sicaklardan fazla yiyemiyor diye istahi acilir diye faydasini gorduk biraz duzenli kullanmaya da bagli belki isinize yarayabilir

Mystic, perfect, natures variety markalarina bakin bir de olmadi

selinay41

kediniz çok şımarmış ya içeriği temiz kaliteli bir mama olsun mecbur yer aç kalınca ekstra bisey vermeyin alışır yer Nd iyi bence

gece18

Kedim seçici bir kedi olmadığı için nasıl yorumlayacağımı bilemedim. Şöyle yapabilirsiniz bu zamana kadar uzun bir süre yediği bir mama olmuştur elbet bu kısmı göz önünde bulundurarak atıyorum proplan diğerlerine nazaran uzunca yediyse proplan düzeyinde ve içindeki içerikleriyle beraber bi farklı markalarını araştırabilirsiniz. Biz şu an mera kullanıyoruz, isterseniz birde onu deneyin hayır diyen kedi görmedim.

Heratiko

Proplan kitten yemişti küçükken, bir süre sonra ondan da sıkılmıştı. 2 aydan fazla mama yediremiyorum o 2 ay da ikimize işkence oluyor zorla yiyor çünkü beğenmediği için. Tek beğendiği royal canin savour exigent o da kısır maması değil.

Heratiko

Şu an elimizde felicia balıklı ve exclusion balıklı var ikisine de burun kıvırıyor resmen hayatta kalmak için yiyor iki üç tane

Heratiko

Cennet29
Bulursanız en az 6 ay yediği bir mama ben burdayım:) haber verin deneyeceğim:)