Yaralı Ve Depresyondaki Muhabbet Kuşu Nasıl İyileştirilir ?

Edgeworth

Bir muhabbet kuşu sahiplendim. Sanırım 5-6 yaşlarında, erkek. Kuş önceki kaldığı evde yanındaki dişi kuş tarafından baya hırpalanmış, dövülmüş, sahipleri de ilgilenmemiş. Kuşun tüyleri berbat halde, kanatları ve bir ayağı yaralı duruyor ve sürekli kafesin dibinde kafasını sırtına gömüp oturuyor. Çok az yem yiyor. Kafes açık olduğu halde kafesten dışarı çıkmıyor. Veterinere götürmek istiyorum fakat zaten ürkek, arabada iyice korkar diye endişeleniyorum. Bu kuşa nasıl davranabilirim, nasıl iyileştirebilirim yardımcı olur musunuz ?

3 CEVAP

miraytas

Düzenli olarak ilgi gösterin kuş vitaminlerinden alıp suyuna katın. Bizim kızımız da başka evden gelmişti orada pek açmamışlar evde kedi var diye. Çok hırçındı. Bize geldiğinde 2 yaşındaydı yaklaşık. Geçen gün öldü maalesef.
Biz baya ilgilendikleri ısınmasına rağmen elimizde omzumuzdaydı hep. Kanatacak kadar ısırıyordu başta. Bizi sevsin diye yapmadığımız şebeklik kalmamıştı :) marul verdik ekmek verdik ilk zamanlar zarar gelmeyeceğini anlasın diye

Edgeworth

Yanıtınız için teşekkür ederim. Kuşunuza çok üzüldüm, başınız sağ olsun. Vitamin ve marul verme olayını uygulayacağım

miraytas

Teşekkür ederim sizin yavrunuza da uzun ömürler diliyorum