9 Yaşında Siyam Kedimi Eve Yeni Gelen 1 Yaşında Erkek Kedim Dövüyor Ne Yapmalıyım Aciiilll

POYRAZ

merhaba arkadaşlar 9 yaşında bir siyamım var 2 tane 5 aylık tekirlerimle çok iyi anlaşıyordu fakat 2 tane siyam sahiplendim biri dişi biri erkek dişi hamile yeni gelen erkek kısır değil ama kendi siyamım kısır.yeni gelen eski kedimi görünce önce uluyo uzun uzuun sonrada üzerine atlayıp epey kavga ediyorlar.kendi siyamım sonrasında titriyo kavasını karnına gömüp kapanıyo ve bu beni çok üzüyo ne yapabilirim ? ve 1 hafta oluyo geleli diğer çift gündüzleri işte olduğum için sürekli ayrı odadalar ama her akşam en az yarım saat serbes bırakıp sürekli takip ediyorum ne zaman gözümü ayırsam yeni gelen eskisine bağırıyor yada tam dövme aşamasında yakalıyorum.sonra yeni gelene bağırıyorum anlasın diye.başka ne yapabilirim lütfen acil yardım

1 CEVAP

aslihantez

Siyam kedileri çok kıskanç olurlar. Sahibini de evini de paylaşmak istemezler. Sanırım sizin kediniz de aynı düşüncede. Yeni gelen kedileri alıştırmak için maalesef ki işi onlara bırakmalısınız. Bu durumda sizin yapabileceğiniz şey mümkün olduğunca aynı ortama getirerek, tabi ki sizin kontrolünüzde, onları birbirine alıştırmak ve hepsine aynı şekilde davranmak. Bu bir haftalık bir süreç değil. Daha uzun sürecek. 1-2 ay gibi. Sabretmelisiniz...

Vet.hek.öğr. Aslıhan TEZCANER