French Buldogg Mamalar Hak.

alem53

merhabalar

yaklaşık 6 ay önce french bulldogg sahıplendım şu an 14 aylık bana gelene kadar açık mama kullanıyordu ben artık N&D üst segment mama alıorum 3-4 çeşit mama denedim ama bir türlü kaşıntı ve kızarıklık gitmıyor,veterinere götürdm kesin bilgi vermıyorlar her ay farklı mama öneriyorlar ama faydası olmadı.

32 CEVAP

alem53

tşk ederım ,önerini dikkate alıcam

Feronia

Alerjik hayvanlara sadece kuzu etli ve pirinçli mama verilmez. Alerjik hayvanlara kaynağı biliniyorsa alerjiye sebep olan besini(ler)i içermeyen, kaynağı bilinmiyorsa "limited ingredient" veya hipoalerjenik mama verilir. Bu mamanın pirinç içermemesi daha iyi olmakla beraber tavuk hariç herhangi bir temel protein kaynağına sahip olabilir. Tahıl alerjik bir besin olduğundan tahıl yerine ucuz doldurucu olarak pirinç ucuz hipoalerjenik mamalarda sıklıkla kullanılır. Hipoalerjenik mama kuzu ve pirinç içeren değil, alerjik besin içermeyen mamadır.