French Buldogg Mamalar Hak.

alem53

merhabalar

yaklaşık 6 ay önce french bulldogg sahıplendım şu an 14 aylık bana gelene kadar açık mama kullanıyordu ben artık N&D üst segment mama alıorum 3-4 çeşit mama denedim ama bir türlü kaşıntı ve kızarıklık gitmıyor,veterinere götürdm kesin bilgi vermıyorlar her ay farklı mama öneriyorlar ama faydası olmadı.

32 CEVAP

Feronia

Daha önce denediklerinizden farklı olarak kuzu ve balık içermiyor. Daha kaliteli. Markası farklı. İçerikte aroma verici bir şey yok.

Feronia

Tam olarak hangi mamaları denediniz acaba?

alem53

Aşağidaki mama ND QNIOA serisi 3 aydır kullanıyorum veteriner,her ay farklı denettirdi fayda etmedi,halen ağız ve burun kısmı kızarık kaşıntı devam ,3 veterıne götürdum deneyerek bulnur dıyorlar hepsi aynı alerjı aşısı yaptırdım yıne aynı.

Ringa balığı, kinoa, hindistan cevizi ve zerdeçal.
Kuzu, kinoa, rezene, nane ve enginar.
Morina Balık Eti & Portakal içeren tahılsız bal kabaklı
şimdi Proplan ekonomik serisi olan kuzulu aldım yarım kg 1 hafta deneyceğim inş fayda eder.

Feronia

Ben mama kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama bir de Acana Singles Yorkshire Pork deneyin derim.

Feronia

Now Fresh denediniz mi?

Feronia

Düşük seviye bir mama, önermem. Bence Now Fresh'i bir deneyin.

Ela04

Kullandığınız mamalar tavukluysa tavuk alerjisi olabilir. Balıklı mama denemenizi öneririm. Acana ya da Orijen'inki balıklı mamalarına bakabilirsiniz.

alem53

tavuklu ,portakallı ,enginarlı ,morına balıklı,hındıstan cevizi hepsını denedim
şimdi açık mama kuzu etli aldım denemeklik,engınlarlı mama ile karıştırıp verıyorum doğrumu yapıyorum sence

Ela04

Belki de probleminiz mamayla ilgili değildir. Tek vete göstermekle olmaz başka vetlere de götürün. Belki onlar anlarlar köpeğinizin problemini. Tek bir vete sabit kalmayın. Geçmiş olsun.

Feronia

Çok kalitesiz, önermem.

SelinTuksal

düşük bir seviye, ancak hippoalerjik. Bence now fresh de olmazsa beklemeden brit care hippoalerjenik deneyebilirsiniz.

SelinTuksal

denemelik alın. 2 kg olsun bence en fazla

izzy

Aradığım cevabı bulana kadar yorumlarınızı okudum. Kaşıntı yazınca nacizane fikrimi belirteyim dedim zira benim oģlanda da ayni sorun oluyor biz acana da sıkıntı yasamadık onun içeriği muhtemelen sizin cana yaramıyor yakamıyor o proteini fln ondan kaşıntı ve kizariklik oluyor benim oğlum suratını parçalamisti kaşimaktan mamayi karıştırarak bitirdik sizin de karıştırmanizda sıkıntı yok düşük enerjili mama seçin derim yada egzersizleri cogaltin umarım en kısa zamanda sorun çözülür geçmiş olsun

izzy

Acana da sorun yaşadık yazacaktım klavye duzeltmis ;)

alem53

:) tşk ler değerli bilgilerin için acana en üst segment fabrikasından numune gönderdiler veteriner tarafından 5 gun denedım yinede olumlu anlamda belirti göremedim gunde 2-3 defa gezdriyorum evdede sureklı hareketlı can