Kedim Olur Olmadik Yerden Su İciyor

goknur

Çıtır, olur olmadik her yerden su iciyor. Engel olamiyoruz gunde 2 defa suyunu degistiriyorum bi ise giderken bi isten geldigimde yinede mutfak tezgahi uzerinde buldugu sudan ( az once sirkeli su icmis ) banyo kapisini acik bulursa banyo giderinden hatta ve hatta klozetteki mavi sudan bile iciyor. Banyo kapisi daima kapali ama misafir gelmisti aralik birakmis girmis icerken yakaladim gecen gun kustu. Veterinerimiz yogurt yedirin dedi. Sevmiyoruzda zorla sıktık agzina. Nerde yanlis yapiyorum ben. Neden boyle sizce. Su icmeyi cok seviyor bide.

16 CEVAP

goknur

Sorumu iyi okumadiniz sanirim. Banyo kapisi surekli kapali kaliyor zaten sadece misafir geldiginde acik birakilmis oda bunu firsat bilmis.

Friolero

Bizimki de aynı. Sürekli her bulduğu suyu içme çabası içinde, engelleyemiyoruz, sürekli tezgahların üstünde geziyor. sanırım smokinler fazla başına buyruk oluyorlar :)

goknur

Hay allah ya naneyi yedik :))

ursaminor

Birden fazla yere temiz su kaynağı koyun. Yani tek su kabı yetmiyor olabilir.
Sabahları musluğu açıp içmesine izin verin bir iki dakika.

Su sebili biz aldık ama ben pişmanım. Oyuncak olarak kullanıyor her yeri ıslanıyor. Üstelik motoru suyun içinde olduğundan biz evde yokken elektrikli bir motoru suyun içinde bırakmak gibi bir deliliği yapamıyoruz :(

goknur

Eger faydali olucaksa kedim 8 aylik disi tuxedo smokin kedi.

Breda

klozet kapağını neden açık bırakıyorsunuz ki.. o kapak kapatılsın diye değil mi.. erişmesini engellerseniz engellemiş olursunuz.. sınırlar çizmezsek bu hem onların hem bizim zararımıza olur bence..

goknur

Su pinari almak care getirirmi acaba

zeynepgurgen

Olabilir su pınarları ilgilerini çekiyor. Ama alışıp ilgisini kaybettikten sonra huyuna yeniden dönebilir.

Benim kedilerimde ısrarla banyoda lavabonun çeşmesinden su içmek istiyor. Evin farklı yerlerine devamlı taze su koysam da bunun önüne geçemedim bir türlü. Sanırım akan su ya da çok daha fazla yenilenen suları içmek kedilerin hoşuna gidiyor. Belki de su kabı küçük geliyordur ve bıyıkları kabın kenarı değiyorsa rahatsız oluyor olabilir. Kabı değiştirmek de çare olmuyorsa en azından mutfak tezgahına çıktığı zaman pis su içmesini engellemek için çeşmeyi açabilirsiniz. Bu da olmazsa karşısına geçip inadı için onu alkışlayıp tebrik etmek lazım :D

goknur

Su kabi elips seklinde bundan oncekilerde biri derin yuvarlakti biri kucuktu ama oda kucuktu :) inatlik konusuna gelince ben eline su dokemem :)) masallahi var :)

gunosari

Bizimkide smokin ve suya bayılıyor.Nereden su sesi gelirse anında orada bitiyor. Musluktan akan suyu izlemeyi, patileriyle oynamayı ve içmeyi çok seviyor.Su kabını da sürekli oynayarak döküyor.Bende sizin gibi su pınarı almayı düşündüm.Bakalım belki alırız.Yinede banyo ve mutfak tezgahlarından vazgeçeceğini sanmıyorum.

nyancat

Benim kedimde öyle hatta ona koyduğum taze suyu eşeleme hareketi yapıp dökmeye çalışıyor çeşmeden içmeyi çok seviyor size tavsiyem mutfakta olmadığınız zaman kapıyı kapatın pis su içmesini geçtim tezgahta kesici alet kalmış olabilir ocak sıcaksa patisini yakabilir (normalde kapı kapalıdır ama kaşla göz arasında kedim patisini yakmıştı), banyonun kapısına bir şey diyemem ama hem sizin hemde kediniz için tuvaletin kapağını mümkün olduğunca kapalı tutun duş kabinininde kapağını kapalı tutun normal lavaboda su verebilirsiniz...

aleyn

doğadaki hareketlerini yapıyorlar aslında içgüdüsel olarak, akan sudan, su birikintisinden içme...

goknur

Icmesinden degil saglikli olsa cani nerden isterse ordan icsin ama cok korkuyorum bisey olucak diye gozumden sakiniyorum ben onu

benim kedim de aynısını yapıyor ner de su birikintisi görse içiyor akvaryumun tepesine çıkıp hep su içiyor ne yaptıysak engelliyemedik