Kedim Miyavlamıyor

Kedicicansu

Kedim ponçik 2 haftadır bizimle internetten sahiplendik kendisi mavi rus annesi scottish fold kırması herhangi bir sağlık sorunu yok ama aldı alalı bir kere bile Miyavlamadı acaba nedeni?

18 CEVAP

emreovec

Allah bize de öylesini vereydi keşke :) Boşverin daha ne istiyorsunuz. Bundan daha güzeli yok. Bizim ki beni ya da eşimi görmesin mav da mav mav da mav.

martha

bizimki 5 aydır bizle 3-4 kere duyduk o da miyav değilde gurk diye bi ses :D huyu öyledir sizinkininde

nyancat

Huyu öyledir kafanıza takmayın bence veterinere gittiğinizde kapsamlıca bi kontrol ettirin bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama

bozkir

Mavi rus kediler pek miyavlamaz.

zeynepgurgen

Olcay Bey katılıyorum. Kedim sadece miyavlamıyor, konuşuyor. Ve gerçekten biraz susması için yalvarıyoruz. :))

eccakir

Bizimki de eve ilk geldiği zamanlar sesi çıkmıyordu miyavlamıyordu. Ama eve ve bize alışmaya başlayınca seside çıkmaya başladı hele şimdi her derdini miyavlayarak anlatıyor yaklaşık 2 aydır bizimle. Bir zaman sonra evin sahibi olmaya başlayınca açılacaktır :)

Kedicicansu

@eccakir Eve alıştı alışmasına ama durmadan tıslıyor asla miyavlamıyor aşı yapıldığında bile Miyavlamadı

goknur

Eve ve size alismali :) alistigi zaman sizi benimsemeye baslayacaktir daha sonra her derdini miyavlayarak size anlatmaya calisicaktir. Asi konusuna gelince benim kedimde asi yapilirken cirlamaz oylece durur :) eger huylandiysa isten veya asi canini yaktiysa kaskati kesilir vucudu ama giki cikmaz

Anonymus827062

Mavi rus miyavlar fakat gereksiz miyavlama değil sizi gördüğünde kucaginiza atlamadan önce;) her kedi miyavlayacak diye bir kural yok ki? Bazen miyavlamadigi için memnun bile olacaksınız. Benim erkek kedi koca cusseye sahip dersin ki bu acayip miyavliyordur ama aksine asla miyavladi mi sesini bile duyamazsin:) kızgınlığı bile sessiz dir anlaşılmaz. Dişi kedim kizginlikta o bile miyavlama konusunda rahatsız etmez. Diyecegim o ki sessiz olmaları avantaj dir. Ankara van bunlar çok güçlü ses tonuyla avaz avaz miyavlar. Miyavlama artık diye yalvarirsin. Sorun yok için rahat olsun. Yeme içme tuvalet ve hareketliliğini takip et. Bu gibi konularda anormallik varsa sorun var demektir

eccakir

Arkadaşlar cinsinden dolayı da olabileceğini söylemiş. Bence tam olarak eve ve evdeki kişilere alışması 1 ayı buluyor tam anlamıyla. Aşı konusunda ilk aşıda ipek sıçramıştı ikincide veterineri cok uslu durduğunu tutmaları bile gerekmedigini söylemişti şaşırmıştık. Gözlemlerimiz sonucunda tanımadığı kişilerin yanında uslu durduğunu anladık. Sizinki de öyle olabilir. Birde kaç aylık acaba?

Anonymus827062

İlahi emre çok yasa emi guldurdun beni:))))

Anonymus827062

Doğrudur zeynepgurgen hele ki senin yaramazi düşünürsek tahmin edebiliyorum:)))

zeynepgurgen

Aksine hiç yaramaz değiliz, biraz da yaşımız var malum. :) Hareketsizliği çenesine vuruyor sanırım. :))

Kedicicansu

@eccakir 3 aylil

bızım kedı mıyavlamıyor daha garıp bır sesle ömıyavlıyor doğdundan berı boyle sankı mıyam demıyor ama kızgınlık donemınde dğil