Kedim Dışarda Ölümüne Korkuyor..

Ayben
Ayben

1920 Puan

kedimi havanın ısınmasıyla beraber bahçeye indirdim. ayağı toprağa değsin diye.. kucağımdan inmedi, çömeldiğimde de altıma sığındı..
hafta sonu tekrar denedim, hayvan çim görsün filan diye.. yere pısarak arabanın altına bir girdi, daha da çıkmadı.. zorla çıkardık, traktörün altına girdi, oradan çıkardık, başka deliğe girdi.. ben de psikoloji bozulmasın diye eve götürdüm. şimdi ısrarlı olarak hayvana baskı yapmak ta istemiyorum..
ne yapayım? toprağa değmesi onun için iyi mi? çok ısrar psikolojisini bozar mı? ne yapayım, bu hafta sonu bir kere daha deneyeceğim, bu sefer yerde yatacağım.. altıma girmesin ama yanımda alışır belki.. ne dersiniz?


16 CEVAP

ebruebru
ebruebru

57

bende denedim gövde tasmasıyla çıkardım kaçmasın diye Allahım nasıl bir miyavlama sanki canını yakıyorum rezil olmayalım diye döndük gerisin geri:))


Cinar
Cinar

2708

Kendi tecrübemi söyleyim; Bu durumlarda kediyi direkt yere bırakmayın. Piknik yapar gibi yere kilim ve benzeri birşeyler serip üzerine üç beş minder kap kacak koyun. Yani tam bir piknik düzeni alın ve kediyi kucağınızda oraya getirip oturun. Biekaç dakika kilimde ve etrafınızda gezindikten sonra yavaş yavaş kendiliğinden kilimin dışına çıkmaya başlar.


epiglottis
epiglottis

145029

Eskiden ne sacma tavsiyeler varmis. Arkadaslar kedi korkuyorsa neden zorluyorsunuz. Kediyi disari alistirmanin bir adabi vardir bir kere. Oyle pat diye cikarip gezmesini bekleyemezsiniz kopek gibi. O piknik vs de salin diyen arkadaslar, ben burda ne basliklar gordum kedimi piknige goturduk kacti bulamadik seklinde. Yolculukta bile yabanci yerde kediyi kafesinden cikarmayin. Kediler bulundugu yere bagli canlilar, yer degisikliginden hoslanmaz


Aysenmstura
Aysenmstura

13751

Benim kedim de çok korkuyo balkona çıkardığımda bile kapıyı tırmalıyo oturuyo kapıda hiç hareket etmiyo 5 10 dk güneş görsün diye çıkarıyorum o da tasmayla. Bence kediyi dışarı çıkarmak gereksiz korkmasa bile türlü türlü bulaşıcı hastalık var riske atmaya ne gerek var ki zaten onlar kendi bölgesinde mutlu.


**kedinizin dışarı çıkmasını istiyorsanız onu siz dışarı çıkarın bir kaç kez korkabilir ama onu sürekli dışarı çıkarırsanız korkusunu yener ve onu izlemeden de dışarı çıkar . **


yavuz
yavuz

2742

Diğer canlıların kokusu da onu etkiliyor olabilir. ilk kez veteriner kliniğine giden kedinizi düşünün.. nasıl korktuğunu.


dogaaonaat
dogaaonaat

1093

''Diğer canlıların kokusu da onu etkiliyor olabilir. ilk kez veteriner kliniğine giden kedinizi düşünün.. nasıl korktuğunu. '' @yavuz katılıyorum size


Cinar
Cinar

2708

Aynen öyle. Olmadı bana yollayın onu tam piknikçi kedisi yapıyım. Bir daha ekşamdan akşama yatmaya gelsin eve :-)


LadyAndCat
LadyAndCat

132391

Ayben Hnm;
“ toprağa değmesi onun için iyi mi?”
Açıkçası hiç buna gerek veya ihtiyacı YOK. Hatta kedinizi dışarı alıştırmayın. Hep çıkmak isterse napacaksınız? Dışarda araba çarpabilir, insanlardan işkence, başına kötü bir şey gelebilir.
Hiç olmasa bulaşıcı hastalık kapabilir. Kucağınızdan fırlayıp panikle kaçabilir. Tasmayla olduğu halde bile kedisini elinden kaçıran var :/
Bir ev kedisine camdan dışarı bakmak ve veterinere gidip gelmek yeterli olan bir şey:)


outlaw
outlaw

2813

piknik örneği gayet mantıklık geldi bana da kediniz için kaçabilecek bir yer veya etrafı izleyebileceği rahat bir nokta iyi olabilir.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 6507 Görüntüleme
  • 16 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28245 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR