Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedim dışarda ölümüne korkuyor..

Ayben
Ayben

1920


kedimi havanın ısınmasıyla beraber bahçeye indirdim. ayağı toprağa değsin diye.. kucağımdan inmedi, çömeldiğimde de altıma sığındı..
hafta sonu tekrar denedim, hayvan çim görsün filan diye.. yere pısarak arabanın altına bir girdi, daha da çıkmadı.. zorla çıkardık, traktörün altına girdi, oradan çıkardık, başka deliğe girdi.. ben de psikoloji bozulmasın diye eve götürdüm. şimdi ısrarlı olarak hayvana baskı yapmak ta istemiyorum..
ne yapayım? toprağa değmesi onun için iyi mi? çok ısrar psikolojisini bozar mı? ne yapayım, bu hafta sonu bir kere daha deneyeceğim, bu sefer yerde yatacağım.. altıma girmesin ama yanımda alışır belki.. ne dersiniz?


11 Cevap

PetlebiAlisveris
PetlebiAlisveris

106534


Bizim kedimiz de ev kedisi dışarıya çıktığı zaman acaip korkak bir ses duyduğu an içeri giriyor zaten ben veya ailemizden onu izlemiyorsak hiç dışarı çıkmıyor bile.


Kediniz için toprağa değmesi önemli bir şey değil bence ancak çim,ot gibi midesi için gerekli şeyler için kendi dışarı çıkmak isteyebilir. Kedinizin korkusunu nasıl yenersiniz bilemem ancak sabırlı davranmanızı öneririm.


Kucağınıza alıp dışarı çıkarttığınızda önce eve yakın bir yerde yere bırakmayı deneyebilirsiniz ve zamanla bu alanı genişlenetebilirsiniz belki. bıraktığınızda bırakın yanınıza sığınsın onu sevin cesaret verin adım adım dışarı çıkmasını belki arttırabilirsiniz.


NURGUN_ISLEYEN
NURGUN_ISLEYEN

1394


**kedinizin dışarı çıkmasını istiyorsanız onu siz dışarı çıkarın bir kaç kez korkabilir ama onu sürekli dışarı çıkarırsanız korkusunu yener ve onu izlemeden de dışarı çıkar . **


ebruebru
ebruebru

56


bende denedim gövde tasmasıyla çıkardım kaçmasın diye Allahım nasıl bir miyavlama sanki canını yakıyorum rezil olmayalım diye döndük gerisin geri:))


Ayben
Ayben

1920


Ewet yani nasıl pısıyor, anlatamam.. o kadar ki gövde tasması bile çıktı üzerinden


yavuz
yavuz

2742


Diğer canlıların kokusu da onu etkiliyor olabilir. ilk kez veteriner kliniğine giden kedinizi düşünün.. nasıl korktuğunu.


dogaaonaat
dogaaonaat

1093


''Diğer canlıların kokusu da onu etkiliyor olabilir. ilk kez veteriner kliniğine giden kedinizi düşünün.. nasıl korktuğunu. '' @yavuz katılıyorum size


Cinar
Cinar

2708


Kendi tecrübemi söyleyim; Bu durumlarda kediyi direkt yere bırakmayın. Piknik yapar gibi yere kilim ve benzeri birşeyler serip üzerine üç beş minder kap kacak koyun. Yani tam bir piknik düzeni alın ve kediyi kucağınızda oraya getirip oturun. Biekaç dakika kilimde ve etrafınızda gezindikten sonra yavaş yavaş kendiliğinden kilimin dışına çıkmaya başlar.


outlaw
outlaw

2813


piknik örneği gayet mantıklık geldi bana da kediniz için kaçabilecek bir yer veya etrafı izleyebileceği rahat bir nokta iyi olabilir.


Ayben
Ayben

1920


ben de aynı şeyi düşündüm.. topraktan kaçıyor gibi... kilim indireyim çok iyi fikir.. yanına da sepetini koyayım


Cinar
Cinar

2708


Aynen öyle. Olmadı bana yollayın onu tam piknikçi kedisi yapıyım. Bir daha ekşamdan akşama yatmaya gelsin eve :-)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
3328 Görüntüleme
11 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor