Kuşum, Ölen Kuş Arkadaşını Unutamıyor...

kedicibirey

Benim evde beslediğim bir erkek sultan papağanı kuşum ve bir erkek muhabbet kuşum vardı. Bu erkeklerin eşleri de vardı, ama onlar zamanında iki ay arayla öldüler. Erkekler neredeyse yıllardır tek kaldılar, kafesleri de farklıydı ama çok iyi anlaşıyorlardı. Birbirlerinin kafesine girer, yemeklerini yerlerdi ve de başlarını sırayla kaşırlardı. Dişiler gibi değillerdi, yani onlar da kavga etmiyorlardı ama bu kadar da iyi anlaşmıyorlardı. Bu iki erkek kuşum resmen dost gibilerdi. Ta ki muhabbet kuşum ölene kadar...

Bende sultan papağını kuşum üzülmesin diye gittim aynı renkte bir erkek muhabbet kuşu aldım. Ve resmen neredeyse dış görünüş olarak aynısı. Fakat onu istemiyor, kovalıyor, kafa atıyor falan. Sizce bu yeni kuşun, o eski kuş olmadığını anlamış mıdır? Yani kuşlar bu kadar zeki midir?

2 CEVAP

Her hayvan özlem çeker maalesef:(

aslihan_e

Tabi ki anlar. Bu iki cins doğada tek eşliler. Aynı renk diye karıştırsalar nasıl eşlerini bulacaklar. O zaman tek eşli olmazlardı.