Sultan Papağanım Bebeğimi Merak Ediyo Zarar Verir Mi

50 günlük bebeğim var. Normalde bebeğin yanında pek kafesi açmıyoruz. Bazen açık bırakınca odada merak ediyo üstüne eğilip tuhaf tuhaf bakiyo ama ne yapacağını kestiremedigim için hemen uzaklastiriyorum. Bebekten önce hep ilgi onun üstündeydi. Gelirdi operdi sevdirirdi kendini bı gece yatarken kafese girerdi sürekli disardaydi şimdi kısıtlı olduğu için surekli ıssırma eğiliminde. Acaba bebeği de ıssırır mi? Elbette hep küçük kalmiyck buyuycek ilerde daha da zorlanır mıyım? Gönder aynı evde olmaz demeyin 2 yıldır evladım gibi o benim.

3 CEVAP

gamzenoel

hayvanın rutini bozulduğu için ısırıyor. eğer yine bol bol dışarıya çıkarsa ve ilgi gösterirseniz ısırma davranışı azalır diye düşünüyorum. bebeğiniz zaten çok küçük, çoğu zaman yanındasınız. aksi bi durumda müdahale edebilirsiniz. kuşlar meraklıdır. şimdi keşfedecek bebeği. eğer ilginizi eksik etmezseniz ben bişey yapacağını düşünmüyorum kuşunuzun. büyüdükçe bebekler, kuşları sıkıp ya da üstüne oturup öldürüyorlar bilmeden. ona dikkat edin. sağlıkla büyüsünler ikisi de

Kero22

kafesin açmadan bebeği alıştırmaya çalışın ondan sonra açarak deneyin bebeğe birşey yapmaya çalışırsa ona ceza verir gibi ibr tavır takının

Prensssss

İlk önce bebekle ilişkisinin olmasını sağlayın zamanla ama dikkatlice