Carnı Nasıl Bir Mama

sudesama

Kedim günlerdir mamasına dokunmadı nefret ediyor hillsden artık proplan kullanıyorduk eskiden tekrar denemek için 200 gram onu aldım petshopcu denemem için bana CARNI Yavru kedi maması verdi bu daha kaliteli et oranı yüksek dedi kullanan var mı nasıl bir mama bu?

25 CEVAP

Arkadaşlar acil bir cevap verir misiniz CARNİLİFE ben içeriği nd ile nerdeyse aynı diye kısırlı mamayı aldım hemd 10 kg karıştrarak verdim ama üç kediden biri yemedi neredeyse alışır mı ne diyorsunuz ya

KimJeongguk

İçinde gerçek et veya kurutulmuş et yok maalesefki. Et proteini var o yüzden fiyatına asla değmeyecek ve asla tercih etmeyeceğim bir mama.

bu güne kadar hiç bir mamayı seçmeyen kedim carni life somon portakallı mamayı seçti ve yemiyor alışır belki diye 1-2 gün bekledim ama yok o kadar iştahsız yiyor ki normalde mama kabında mama bırakmazdı şu an sadece açlığını bastırmak için 3-5 tane yiyor kapta mama olmasına rağmen kabın başına geçip miyavlıyor ilk defa kedimde böyle bişeye şahit oldum tavuklusundan böceklisine kadar her tür mamayı yiyen kedim bu markanın mamasını yemedi çok enteresan ayrıca çok da kötü kokuyo hiç beğenmedik

sudesama

Kedim 8 aylık neredeyse

Ruzgarin

Hills de proplan da güzel mamalar. Kediler alışkanlıklarını pek değiştirmek istemez, hills yememesinin başka sebebi olabilir diye düşündüm. Bahsettiğiniz markayı bilmiyorum, bu sebeple birşey diyemedim.

sudesama

Hillsden nefret ediyor proplanı severek yiyordu kızgınlığa girdi bundan da olabilir

Ruzgarin

Proplan devam ederdim ben olsam.

Ruzgarin

Proplan devam ederdim ben olsam.

sudesama

O zaman ben proplana devam edeyim teşekkürler

Ruzgarin

Mamanın besleyiciliği önemlidir, üzerinde yazanların bizim hoşumuza gidip gitmemesi değil. Örnek olarak çok tavsiye edilen ND mamanın veteriner serisine bakabilirsiniz, ondanda dedikleriniz yokki.

KravatliKedi

Yüzde 25 et oranı var gerisi tahıl ve protein unu bu fiyata nd gibi markalar alınabilir bence. Proplan da zaten et yok onu asla önermem acana nd hills harici markalar vermiyorum kedime

Ruzgarin

Proplan da et yoksa hills tede yokki

amillaaa

Kümes hayvanları protein unu (%25), taze tavuk eti (%20) , kılçıksız buğday (%12), doğal ekstrakte bezelye unu, yulaf, balık proteini unu (%5), kurutulmuş tavuk eti (%5), kümes hayvanları yağı, hidrolize tavuk, kurutulmuş yumurta, pancar küspesi lifi, kurutulmuş kril, balık yağı (%1,5), bira mayası, kuru rezene (%0,3), kuru kızılcık (%0,3), kuru nar (%0,3), mannan oligosakkaritler (MOS) (%0,1), kuru havuç (%0,3), kuru ıspanak (%0,3), taurin (%0,1), L karnitin, inülin

Yavru mamasının içeriği buymuş. Ambalajı da içeriği de bana şunu düşündürttü: "N&D'yi taklit etmeye çalışmışlar ama kalitesini düşürerek". Fena gözükmüyor içeriği, ama tabii burada fiyat devreye giriyor. Fiyatı uygunsa gayet tercih edilebilecek bir mama olduğunu düşünüyorum ancak fiyatı N&D gibi mamalarla yarışacak düzeydeyse tercih edilmemeli bence. Onun yerine benzer fiyat aralığındaki daha güzel mamalar tercih edilebilir.

Ruzgarin

Carni hangi ülke malıdır. Bilen varmı?

amillaaa

https://www.mayafamilypet.com/kediniz-icin
Türk malıdır, resmi sayfalarının linkini bıraktım ^_^