Kedim Tuvaletini Yapamıyor

ArdaKaplan0

Normalde tuvaletini yapmadan önce bağırıyordu veterinere götürmüştük bir tane ilaç vermişlerdi onunla yapmıştı sonra sorun olmadı ama şu an yine bağırıyor ve bu sefer hiç yapamıyor proplan somonlu kısırlaştırılmış mama veriyoruz biraz kilolu olduğu için mamayı az az vermeye başladım önemi var mı bilmiyorum ama ne yapmam lazım ?

34 CEVAP

Anonymus985465

Bağırsak tıkanıklığı olabilir. Röntgen çekilmeli.
Bir tatlı kaşığı zeytinyağı içirebilirsiniz.

Anonymus985465

Yapabilirsiniz.

Burcuudul

Sade kefir alabilirsiniz ılık şekilde verin ama. İki yemek kaşığı kadar verebilirsiniz. Bana da veterinerim önermişti

Burcuudul

Kefir probiyotik olduğu için bağırsak florasını düzenler. Az miktarda verip deneyebilir.

Fistikpasa

Tuvaletini derken çiş mi yapamıyor kaka mı

Burcuudul

Bir de hroplan vermeyin. O kabız yapıyor. Banim kedimde de yaptı iki kere yemesine rağmen.

Burcuudul

Böbreklerinde sorin olabilir en erken saatte ğötür iyi bişey değil

ArdaKaplan0

Biraz daha bekleseydik orasını keseceklermiş sanırım yardımlar için teşekkür ederim veteriner şu an iyi dedi

Anonymus985465

Virbac tıbbi mama öneriyorum. Kedinizin durumuna göre Virbac 1 veya Virbac 2

Anonymus985465

Evde tuvaletini ve iştahını, içtiği su miktarını sürekli kontrol etmelisiniz.
Klinik kedilerde yoğun strese sebep oluyor.
En sağlıklı olanı alıştığı bildiği ortam.

ArdaKaplan0

Başınız sağ olsun

Anonymus985465

Sağolun.
Kakası mı kanlı, idrarı mı?
İdrarı kanlı ise, idrar torbasındaki ve idrar yolundaki yoğun miktarda kristaller/taşlar dokuya zarar vermiş.
Bir şırınga su derken kaç ml önerdi? 10 cc'lik şırınga da var, daha büyük şırıngalar da var. Şu an kesin hatırlamıyorum. Tahminim günde asgari 200 ml olmalıydı.
Kaybettiğim kedimin kardeşi idrarını yapamayınca idrar torbasının struvit taşı ile dolu olduğu ve idrar yolunun tıkandığı tesbit edildi. İdrar analizinde, taşların yoğun enfeksiyona sebep olduğu tesbit edildi. 4 gün sabahtan akşama kadar vitamin, mineral ve antibiyotikli serum aldı. İdrar torbası yıkandı.
Kum/kristal/taş enfeksiyona neden olur.
Veteriner bu konuda ehil ve ilgili olmalı. Kardeşini ehil olmayan 1 veterinerin yanlış teşhisi ve zaman kaybı neticesinde 3 diğer veteriner kurtaramadı.

ArdaKaplan0

15 cc lık şırınga dedi ve dediğiniz bütün işlemleri yaptılar sanırım erken götürmüşüm biraz böbrekleri iflas etmemiş teşekkürler yardımlar için

ArdaKaplan0

Zeytinyağını içeceğini sanmıyorum yaş mamaya katsam olur mu ?