Görselde Ki Kedinin Cinsi Nedir?

polatseda

Tekir mi bilmiyorum ama hiç tekire benzemiyor. Sokakta buldum hastaydı tedavi oldu geçici yuvalik yapıyorum şu an. Ama aklıma takıldı veterinere sormaya da unuttum. Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim. Not: google dan araştırdım bulamadım

21 CEVAP

nilah

burun uzunluğuna bakılırsa calico cinsi tekir olarak düşünüyorum. cinsi yüzde 99 dişidir eğer öyleyse kesin tanı calico tekir. ata döllerde uzun tüylü ankara kedisi tarzı kediler girmiş olabilir

Simgecetin07

Eczanelerde hap şeklinde uyguna satılıyor

polatseda

Simgecetin07 bazı şehirlerde satılıyor sanırım ama izmirde yok hiç bir eczane satmıyor yada ben bilmiyorum. Sırf bizim sokakta 5 tane eczaneye sordum yok dediler veterinerlerde satılıyor bize vermiyorlar dediler. Hatta Bi tanesi petshoptan alıyorum ben kendi kedime dedi eczacı ama ben petshoptan güvenemiyorum almaya

nilah

polatseda abla uyguna almak istiyorsan veteriner ecza depoları vardır koskoca izmirde illaki perakende satış yapan vardır içlerinde bir kaçı ya da veteriner veteriner dolaşıp isteyeceksin iç parazit hapını dış damlasını en uygun kim derse ordan alırsın. 10 gün önce tenizol aldım ben tüm hap 15tl ye 3 4 kilo kedi için bile 1/2 kullanılıyor yani 1 hap minimum 4 ay götürür kediler büyükse.
dış parazit hapı için de fiproes var o da aynı şekilde 1/2 kullanımı var 2 aydan 2 aya. eğer kedide pire bit görmüyorsan kullanmana gerek bile yok. iç dış parazit uygulamasına 300 almak soygundan başka birşey değil yazık paranıza acıyorum. yer bulamazsanız ben bile gönderim sağlarım size veterinerimden alıp bazı iyi kalpli paragöz olmayan veterinerler ufak bir kar marjıyla satış yapıyor hapları örneğin ben 15tl ye aldım

nilah

veteriner eczaneleri veteriner ecza depoları ve bazı mütevazi veteriner kliniklerinden alım gerçekleştirebilirsiniz. veteriner ecza depolarının izmir için listesi olan bir resmi site var oradan isimlere tek tek bakıp lokasyonlarına uğrayabilirsiniz. carniverm/tenizol iç parazit için kullanılan iç parazit haplarıdır. broadline vb ilaçlar gereksiz fahiş fiyata satılıyor içlerindeki etken maddeleriyle dediğim ilaçların etken maddeleri aynı(praziquantel vb türevleri)., hapı nasıl yutturacam dersen kedi başına 1/2 hapı kırıp maltına karıştırıp yedirmeyi deneyebilirsin. umarım bu bilgilerle sizin bütcenizi rahatlatmış olurum ve o kuzumuzu da hanenize dahil edersiniz.

nilah

iç dış parazit uygulamasının bizde 4 kilo kediye maaliyeti yıllık 3 hap+4 ayda bir dış parazit yaptığımız için 1,5 tüp yani 3hap=15tl ve 1.5tüp=45tl==>60 80 tl max..

nilah

insan eczanelerinda satılmaz çünkü o eczanelerin ruhsatı insan ilaçları üzerine...
ecza depolarının ve veteriner eczanelerinin ruhsatları liste şeklinde internette mevcut. ilacı alacağın yerin ruhsatını sorgulatıp alım gerçekleştirebilirsin... veterinerlerin bazıları uygulama fiyatını ilaç fiyatı çekebilir doğal olarak kendi kazancını baltalamak istemediğinden ama ben sanmıyorum ki 5 10 tane veteriner gezdikten sonra bile 15 20 tl gibi rakamlarla bu hapı alamayasınız.

nilah

veteriner ecza depolarının çoğu ilaç vermeyebilir çünkü bu kurumlar genelde veteriner ruhsatlı kişilerle toptan alışveriş yaparlar ki zaten perakende satış yasak normalde bu dükkanlarda.ama bu tarz satışlar yapan ecza depoları da duydum bir kaç arkadaştan yani şanslıysanız bulabilirsiniz. bazı veterinerler operasyon yapmaktan çok ilaç satmaya başlıyor yani operasyon odaklı değil eczane odaklı çalışıyor buralardan da temin edebilirsiniz.

nilah

muhtemelen bulursunuz ama bulamazsanız kayserideki erciyes veteriner kliniğinden temin ediyorum ben 2 senelik aldım yavruma daha 3 aylık 4 hap 2 sene götürecek bizi sktsi 2024 olduğu için. bana güvenir misiniz bilmem ama eğer ki sizin adınıza temin etmemi isterseniz kargo+kaç hap istiyorsanız sizin için alıp adresinize fişiyle kargolatabilirim.

Benja

Kedinin cinsi Ege kedisi olabilir, o cinse benzettim ben

Esomeli

Nasıl 15 20 tl olur daha geçen hafta iç dış parazit damlası aldım 125 tl ödedim

polatseda

Profile de bir foto ekledim

polatseda

nilah evet dişi. Cevap için çok teşekkür ederim siz yazınca baktım aynı bu renklere benzer kediler çıktı

nilah

baldan tatlıymış tipi neden evinizi paylaşmıyorsunuz? kalıcı yuva olsun eviniz en kötü mama dışardaki yiyeceklerinden iyidir buna o iyiliği siz yapın lütfen

nilah

karakteri usluysa lütfen onu da evlat edinin iç paraziti 15 tl falan bir hapı 6 ay götürür dış paraziti de 25 30 tl