Kış Aylarında Bağışıklık Güçlendirici

mehtapkaplan

Merhaba patili dostlar. Kış aylarında bağışıklık güçlendirmek için kullandıgınız ürünler nelerdir?? Kedi oğlum 5. ayına gircek 1.5 hafta sonra scottish fold ırkından.

17 CEVAP

gece18

Ben trdeki veterinerlerin hayvan beslenme konusunda bilgili olduğunu düşünmüyorum zaten. Kedinin su alımına ihtiyacı var. Normalde dogaları geregi suyu yedikleri cig etten alırlar ama su an endüstriyel bir mama kullandıkları icin su almaları gerekir. Cünkü kuru mamanın nem miktarı az. Günümüz böbrek idrar hastalıkları neden bu kadar yaygın düsündünüz mü? Umarım açıklayıcı olmustur.
Yas mamayı cok sokmamak lazım sonuçta kimyasal ama evde yaptıgımız mamalar her zaman ic rahatlatıcıdır. Misal kedinize 25 gr kuru mama veriyosunuz diyelim yas mama verdiginizde 25 gr aza düsürebilirsiniz 20 gr a ne kadar yas mama yaparsak kuru mama miktarını o kadar azaltırız. Su cok önemli cünkü.
Nd kaliteli bir mama olduğu icin 4 aylık kediye bence yağ, kitten paste vitamin vermeye gerek yok. Ağır gelir.

Taycomisa

Bol oyun, onu rahatlatacak şekilde sevip tüylerini tarayabilirsiniz, haftada bir kez kefir 1 tatlı kaşığı,hafta da bir kez yumurta, balık buğulama gene haftada bir kez, veterinere sorup tablet formunda ürünlerde alabilirsiniz. Aşılarıda tam olursa güzel olur gibi

KravatliKedi

Arkadaşlar bu tarz sorulara genelde kefir verin balık verin diyenler oluyor gerçekten kediniz bunları yiyor mu ben ne yapsam mama harici birşey yediremiyorum gimcat kitten seviyor sadece

KravatliKedi

Keşke benimkide yese yumurta tavuk yoğurt kefir balık ciğer hepsini denedim sadece yumurta dan çok küçük yiyor gerisine burun kıvırıyor

Rosier4

Kitten paste verebilirsiniz

Taycomisa

Evet gerçekten yiyor tekir benimkiler, veteriner kontrolünde öneri alıp verdiğim şeyler tabi bunlar

gece18

Haşlama balık, et, tavuk ve suyu. Tavuk ciğeri gibi bol sulu yaş mamalar yapıyorum. Yoğurt, kefir veriyorum. Arada yumurta sarısı veriyorum ondan yiyor. Vitamin kullanmıyorum. Gereksiz vitamin sokmaya gerek yok vücuduna. Zaten maması vitaminli olduğu için gerek duymuyorum.
Kitten paste bebekken kullanmıştık sadece.

Palyaco

Viyo immune 14x30ml en güçlü bağışıklık güçlendirici haftada 2 adet verin 30ml bir paketi

mehtapkaplan

Veterinerler önermiyor aslında. Sağlam kaliteli zengin içerikli kuru mama yeterli diyor.. Veterinerlere kalsa yaş mama asla verme diyor bilmiyorum bence vücudunun sulu gıdalarada ihtiyacı var..yemiyor diye üzülme büyük bi kayıp değil benimki yumurtadan hoşlanmıyor iki yalayıp gidiyor bu ne dercesine :D

Fistik23

Kış boyunca hastalık geçiyorum ben ama kedime hiç bir şey olmuyor hapşurmuyor bile malt macun veriyorum sadece oda tüy yumağı için yoğurdu benim kedimde yemedi kefiri demedim bir kere ateşim 39.5 dereceye çıktıgında beni yalayarak yüzümü ısırarak uyandırdı çok aşırı zor uyandım benden daha sağlam bir bünyaya sahip tekir olduğu için galiba

gece18

Serum bilmiyorum ama bağısıklık güclendirici zylexis ignesi yapıyorlar doz seklinde. Faydasını görenler cok.

Ruzgarin

Kedinize dışarı çıkıyorum?

Ruzgarin

Çıkıyormu

mehtapkaplan

Yorumlar için teşekkür ederim. Kedimi dışarı çıkarmıyorum.. çalıştıgım için akşam uyumadan önce oyun oynuyorum. Hergün ağzına 2 damla balık yağı sıkıyorum. pasteden aldım her sabah veriyorum. haftada 1 kere yada 2 kere tavuk ciğer yada tavuk haşlayıp veriyorum suyuyla.. ND balıklı mama kullanıyorum. Ama kefir ve yoğurdu denemedim hiç. Hangi markaları kullanıyorsunuz ne kadar miktarda kullanmam gerekir? 4 aylık bizimki

mehtapkaplan

KravatliKedi yemezmi bazen eve dışardan yemek söylüyorum kendime :D:D elimden lahmacunu alıp yicek o derece ahaha scottish fold golden cinsi