Kedım Idrar Yolu Tıkandı

Sera79

MESANEDE TAS DIYORLAR KUM DIYORLAR ANTIBIYOTIK VERDILER 3 GUN ICTI MAMA DEGISTI AMA 6 GUNDE 2 KEZ TIKANDI DELIRICEM 2 KEZ SONDA TAKILDI .YASAYAN BILEN BIRI ALLAHIN KULU YOK MU O BENIM HERSEYIM.ACIL BILGI LAZIM.

31 CEVAP

Anonymus985465

10 yaşındaki evladımda bir sene içinde iki kere yaşadık. Çok şükür iyiyiz.
4-5 gün sabahtan akşama kadar serum verildi. İdrar torbası yıkandı. Sonda takıldı. Tam bir kabustu. Evde antibiyotiğe devam ettik. Virbac 1 yemesi gerekiyordu ancak aklı fikri sonda ve yakalıkta olduğundan elimle zorla besledim.
Virbac 2 ile devam ettik. Sonra Virbac 3e geçtik ve bu tıbbi mamadan tahminen 9 kg tüketti.
Aklımda kalanları aktardım
Umarım faydası olur

Anonymus985465

Kedim çok seçici olduğundan üriner/renal yaş mamaları yemedi.
Ancak miamor kedi çorbasını çok severek içtiğinden adeta dönüm noktası oldu.

Anonymus985465

Filtre kısmına anahtar kelime yazarak diğer arkadaşların tecrübelerini okuyabilirsiniz

SerraYanmaz

Tadını beğenirse maydanozu kaynatip suyunu icirebilirsiniz kedi çimi olarak da kullanılabilir zararsız bı şey doğal bı şeyler arıyorsanız
Ama finduk prenses olduğu için beğenmiyor tükürüyor

Midnightoil

Ne marka mama ile besleniyordu kediniz? Su içmesinde sorun var mıydı?

Gamzecs

daha yeni başımıza geldi sürekli tuvalete gidip gidip asla çişini yapamıyordu hemen hekimimizi arayıp durumu anlattık ve muayeneye götürdük 3 gün gözetim altında tutuldu klinikte ve sonda takıldı antibiyotik tedavisi ile devam edildi 3 günün sonunda taburcu oldu 🙏🏼 1 adet tablet 3 küçük şişe şurup ve bir büyük şişe şurup verdi hekimimiz evde ilaçlarına devam ettik ve maması da değişti tabi ömür boyu virbac mama kullanmamız gerektiğini öğrendik ve kullanıyoruz da şuan sağlığı gayet yerinde maşallah 🧿 bizim sürecimiz bu şekildeydi umarım hemen iyileşir 🙏🏼🙏🏼

caitlyn

@sera79 sprey ilacın adı carnicare methio s/o uriner acidifer. hatırlatma yapıyorum gene de lütfen böyle şeyleri veterinere sormadan asla kullanmayın, bilinmedik yerlerden almayın

SerraYanmaz

Bu konuda bilirkişi değilim ama 5 ml sabah aksam verebilirsiniz maydanoz suyu zararsız bı sey
Ben britcare urinary mamadan çok memnun kaldım bu arada tadını da çok beğeniyorlar

Palyaco

Sıvı tüketimini arttırın c vitamini ve kizilcik tableti kullanın biopetaktive urinary ve miamor kedi corbasi 135ml 2 günde verin ve c vitamini tableti ezip içine ekleyin kizilcik tableti ezit içine ekleyin kedi çorbasının 15 gün boyunca tekrarlayın ve urinary mama 6.6.5 ph değerli

Sera79

SAGOLUN LUTFEN YASAYANLAR ALLAH RIZASI ICIN YAZIN NE BILIYORSANIZ NE YASADIYSANIZ
BIR DE
KIZILCIK SUYU MESANE TASINI DOKER MI KUMU DOKERMIS YARDIM EDIN

Sera79

SAYIN HAMLET
MESANE TASI VAR MIYDI
SADECE KUM MU SAGOLUN

Anonymus985465

İdrar analizinde çok yoğun Struvite kristali/taşı görüldü.. Bu da her kedide enfeksiyona ve dolayısıyla idrar yolu tıkanıklığına sebep oluyor.

Sera79

KOTERVIN DIYE BITKISEL BIR ILAC VARMIS SYNULOX ANTİBİYOTİK VERIYORUM
VIRBA C KURU MAMA VERDILER YEMEYE YENI ALISTI SU ICIRIYOR YAS MAMA ROYAL CANİN İNSTİNCTİVE JELLY. .

SerraYanmaz

Veteriner hekimin verdiği c vitamini ve insan antibiyotiğini kullandık 1 hafta kedim dişi erkek olsaydı sonda gerekirmiş ama dişi olduğu için tuvaletini yapabiliyor röntgende idrar kesesi boş çıktı dibinde kristal birikimi var az bı miktarda cisi olsaydı net görülürdü ama bu iyi bi şey çabuk fark etmişsiniz dedi antibiyotik alerji yaptı iyileşmesi için 2 hafta da ona uğraştım gözleri aktı ağzında kedi aknesi oluştu zor yapıyor diye suyu azalttı azaldıkça sistit tetikledi her aklıma geldiğinde su içiyorum tam olarak geçmiş değil hafif kanlı cisi devam ediyor uriner mamayı yeni aldım her yerde kızılcık ya da turna yemişi aradım ama bulamadım bulan varsa söylesin lütfen