Kuşumuz Mavi Çok Tüy Döküyor.

Melisao

Merhaba, Mavi kuşumuz tüylerini yoluyor. En uzun olan kuyruk tüylerini dibinden kopardı. Çok tüy döküyor. Ne yapabiliriz?

5 CEVAP

Lorelei94

Bizim kuşumuz da boynundan tüy yolardi ve önüne gecemedik. 1 haftaligina evden ayrilmamiz gerekiyodu onu babaanneme bırakmıştık. Terkettigimizi sanmis o stres yuzunden basladi. Sonra geri aldigimizda da hic gecmedi 4 ay once vefat etti yasliydi

aslihan_e

Kanatlılara bakan bir veteriner bulmalısınız bence, stresten tüy yolma olabilir ama altında hastalık da yatıyor olabilir. Kuşun stres olacağı, korkacağı bir ortam var mı? Arada güneşe temiz havaya çıkartır mısınız? Yaşı kaç? Kemirmesi için mineral blokları falan takıyor musunuz hiç?

Melisao

Gaga taşları var. Mineral blokları kullanmıyoruz, sevmiyorlar. Salonda duruyorlar, iki kuşlar, yaşları farklı, tüy döken küçük olan. Yaşlarını bilmiyoruz ama yerlerini arada bir değiştiriyoruz. Teşekkürler.

KimJeongguk

Merhaba kuşunuz tüy dökümüne girmiştir büyük ihtimal. Tüy dökümüne girdiğinde en uzun olan kuruğunu o kopartmazsa sizin kopartmanız gerek çünkü karın ağrısı yapar kuşta. Ayrıca bu dönemin çabuk geçmesi için de sırtından kuyruğuna inen poponun üst tarafı olan bölgeye hafif ıslak parmağınızı kuşu diğer elinizde tutarak ıslak parmağınızı o bölgeye aşağı doğru sürtün birsürü tüy çıkacaktır. O tüyleri tamamen kendiniz döktürüp tüy dökümününden daha hızlı çıkmasını sağlamalısınız.

Melisao

Maalesef ele alışık değiller, bu yüzden elimize alamıyoruz:(