Aşı Sonrası İştahsızlık Uyku Normalmi

Erica

Çok acil çok zoe durumdayız
Kedim yabancı cisim yutmuştur şüphesiyle vet e götürdüm rönt cekıldı bişey görünmedi ama iştahsız ve durgun. Serumlar vitamınler takıldı bi lokma zar zor yedi sadece 3 gündür bu haldeyiz. Bugün en son taburcu olurken iç parazit aşısı yaptırdım az olan iştah komple gitti. Lütfen tecrübesi olanlar fikir verin bu. İçparazit aşısı iştahsızlık yaparmı ?

22 CEVAP

pongul

yapabiliyor maalesef. bir kaç güne geçmesi gerek.

pongul

ishal ve kusma da olabilir, siz yine sevdiği mamayı suyu ayırmayın yanından. kuru mamayı yumuşatıp ezip şırıngayla ya da yaş mamayı şırıngayla zorla da olsa verin bu devam ederse. iştahsızlık iştahsızlığı getiriyor çünkü.

pongul

merak etmeyin bir kaç güne toparlayacaktır. önemli olan daha uzun sürmemesi.

pongul

siz bu 2 gün içinde aç kalmasına izin vermeyin az az da olsa verin belirttiğim şekilde mama. bünyesi düşmesin iyice. sonra da iştahsızlık devam ederse vet tekrar bakacaktır.

pongul

şırıngayı imuneksle beraber iki tane isteyin verir eczacı. tavuk haşlama pirinç lapasıysa iyice blenderdan geçirip hafif tavuk sulu yine şırıngadan verirsiniz.

Erica

Sahiplendiğim kişi yaptırmıştı bende bi süredir geciktirmiştim vet e gittiğimde onu da yaptırma zamanım gelmişti bugün. Zaten zar zor yiyordu en bayıldığı mamayı zorla ağzını açmaya çalışarak yedirmeye uğraştım olmadı olmuyor. Çok üzüntülüyüm bişey olmasından korkuyorum

pongul

immunzinc ya da immunex 1 cc günde verebilirsiniz bağışıklığı düşmesin.

nyancat

Aşıdan sonra uyku, bitkinlik ve iştahsızlık olabilir 1-2 gün içinde geçmezse veterinerinize danışın

nyancat

Ameliyat sonrası dönemde kedim su bile içmiyordu bende mamasının içine catnip karıştırdım biraz ilgisini çekti sonra tek tek ağzına biraz zorla soktum ağzına sokunca ısırıp yutuyor zaten böyle böyle iştahını açtım suyuda şişe kapağına azıcık koyup ağzına götürüp döküyordum içmek zorunda kalıyordu tabi şırınga olmadığı için öyle şırıngayla olursa daha rahat umarım sorunu çözersiniz

Siringaya yaş mamayi doldurun sonra zorla ağzına sıkın bizim veterinerimiz oyle yedirmisti ben asla yediremedim oyle ama toparladi siz bir deneyin yinede

Erica

Eskisi gibi istekli değil yemek yemede ama yiyor özellikle ciğer kaybettiği enerjiyi bi nebze toparladı. Uysallık geldi resmen olgunlaştı onca ızdıraptan sonra

Erica

Kaka yapmıyor zeytinyağı inşallah düzeltir 2 gündür sadece çiş var

Erica

Vet iştahsızlık devam ettikçe karaciğerin kendini kapatıp ölüme kadar gidecegini söyledi bu son iştahsızlığı aşıdan biliyorum. Çünkü vet e kusma iştahsızlık şikayetiyle gittik serum vitamin derken az az toparlar gibiydi. Ta ki aşı vurulana kadar

Erica

Normalde yerinde durmayan hareketli ve kuru ekmeği iştahla yiyen kedim bu halde şimdi dayanılır gibi değil

Erica

Şuan sadece tavuk haşlama ve pirinç lapası tavsiyesi verdi vet. Malesef yemiyor tavugun jölesini parmağımla ağzının kenarlarına sürdüm en azından yalasın diye. Şırınga da yok çok sağolun yazdığınız ilaç isiimlerini aldım ecz den sabah hemen alacagım