Kuşum İyi Mi?!?

Achill

Sabah uyandığımda kuşumun yün gibi pofuduk olduğunu gördüm. Önceki kış hiç böyle birşey yapmıyordu.. Kuşlar kış günü kabarırlar diye birşey okumuştum.Ama kafasında ıslaklık vardı
Kafasındaki Sarı tüyleri deki ıslaklıklar koyu kırmızı gibiydi yarası varmı diye baktım yoktu kuşumun sağlığından endişeleniyorum Lütfen biri durduk yere neden kabardığını açıklasın.. uykusu var gibi gözlerini kapıyor bazen kapadıktan sonra tepki vermiyor...?

4 CEVAP

emreovec

Ceyran çarpmış gibi. Kapı pencere açtınız mı bu aralar. Yada rüzgar alan bir bölge de mi kaldı ? Ötüşünde ses kısıklığı var mı ? Viyaklama şeklinde ? Bol vitamin takviyesi gerekiyor. Bir vitamin alıp, meyve yedirmeye gayret edin mama dışında. Kafesini temiz tutun.

P0C1N

Kuşunuz kaç yaşında?

Achill

2-3

Achill

Kafesi fazla ceyran gören biyerde değil üstünde örtü var zaten ötüşü normal gibi cevabınız için teşekkürler