Kuşum Hasta Mi

KedicikUzum

Yeni iki kus aldım daha doğrusu komşu bakamadigi icin bana verdi. Ilk kez bakıyorum çok sevdim onları ama bir tanesi nedense böyle kafasını öne doğru tutup esner gibi ağzını açıyor. Ayrıca komsum sürekli sayıklar gibi cik cik yapıyor dedi sessizce. Gerçekten böyle her kalp atışında öne geri gidiyor hafifçe. Ne arada fşirt gibi bi ses çıkarıyor yem yerken yaptığı gibi. Çok sevdim onu sanırım 5 yaşında falanmış. (Açık renkli olan kus fotoğrafta )bir de bu dişi mi erkek mi acaba?

6 CEVAP

Mmtklndr

Fotoğraflardan çok belli olmuyor ama erkek kuşların cereleri (gagalarının üstü) mavi ve mora yakın bir renk oluyor dişi kuşların cereleride genelde beyaz ya da daha açık renk oluyor bizimde kuşlarımız var 5 6 defa yavruladılar gördüğüm kadar geneli böyle renklerde oluyor.

Lorelei94

Kuşunuz dişi ve hasta degil sadece biraz yaşlı sanirim bahsettiginize göre =)

Lorelei94

Ozur dilerim kuş erkek 😂

Minikmuezza

Solunumla ilgili bir hastaligi olabilr.benim rahmetli kusumda tarif ettigniz sekilde ses cikariyordu hickirir gibi öldü durumu agirlasip.o bir hastalik buyuk ihtimal

KedicikUzum

Evet yaşlı bebiş:)) diğer arkadaşı daha genç . Ama çok korkuyorlar napcam yanına gittim mi özellikle bu bahsettiğim açık renkli hemen kalbi kut kut atmaya başlıyor ama elimden yem yiyor. Köyü renk ise biraz daha iştahsız ve o daha beter o çok yabani elden bile yemiyor ve direkt uçuyor

Kero22

öne geri giderek nefes alınma durumu oluyor ise hasta olmuş olabilir veterinere götürüp tedavi ettiriniz