Kuşlarim Kapısı Açık Olmasına Rağmen Kafesini Kemiriyor

KedicikUzum

Arkadaşlar gördüğünüz gibi kuşlarının kafesinin kapısı açık ama yine de çıkmak yerine kafesi kemirmeye çalışıyorlar. Salı günü komşu bakamadığı için verdi biz de aldık. Biri 5 yaşında, koyu renk olan biraz daha genc sanirim 3 4 yaşındaymış. Biraz yaşlılar özellikle 5 yaşında olan arada esner gibi yapıyor ve ne bilim arada sanki çarpılmış gibi oluyor:(( üzülüyorum ama soru açtım dediler ki yasliliktandir. Bir de hiç yaklastirmiyorlar özellikle genç olan yani koyu renklisi. Sanırım çiftler diye ayrılmak istemiyorlar. Her neyse çok uzattım ne yapabilirim bu konuda zararlı diye biliyorum.

5 CEVAP

Minminik

metali kemirmelerinin bir Sebebine kuşçular demir eksikliği dedi ama çoğu da sadece oyun için yaptığını da söylediler
Kuş evde uçmaya alışmadıysa kolay kolay yuvasından çıkmıyor yaşlılarda özellikle çıkmıyor yoruldukları için

aslihan_e

Boyalı kafesleri kemirme sorunları oluyor maalesef. Boyasız bir kafes satın alabilirseniz onlara bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bir de havuç vermiyorsanız kafes teline takarsanız onu kemirirler. Tabi hiç meyve yemedilerse bilmeyebilirler ama sebze meyveyi çok severek tüketen hayvanlar. Doğalarında var yani.

KedicikUzum

Teşekkürler:))

KedicikUzum

Aslında havuç vermeyi deneyebilirim harika fikir :D annem benden habersiz praça vermiş onlara az bir şey 🙄

KedicikUzum

Poğaça diyecektim