Hangisini Seçeyim

stellabennett

Anket

Hill’s
(16 oy)
Pro Plan
(10 oy)
Royal
(6 oy)
Toplam (32 oy)

hepsinin de çok iyi olmadığını biliyorum ama kedime kilo aldırmam için başka şansım kalmadı gibi hissediyorum lütfen seçer misiniz (bu arada sadece ideal kilosuna ulaşana kadar kısa vadede kullanmayı düşünüyorum)

34 CEVAP

TATA4242

Ben Acana ile Orijeni ve whiskası aynı kefeye koymadım sizin cahillinizi yüzünüze vurdum.Whiskas Proplan Hills Royal Canin beğenmeyip.İcinde et yazmayan ve türlü dala vere ile laf cambazlığına soyunan Acana Orijen ve benzeri markalara göre daha dürüstler dedim.Felicia içinde et yok der Acana içinde et var dersiniz neye göre bunu söylüyorsunuz oda ayrı bir tartışma konusu.

TATA4242

Sanabelle ve bozita gibi laf cambazlığı ile içinde et var sanılan mamalardada löp et yok ve et yazısıda yok.Farminanin eski strateji ile laf cambazlığı ile içinde et var sanilmasini istiyorlar hepsi bu.Sonra Farmina içerik değişti tarzında açıklama yaptıydi hayır değişmedi genel kavramları biraz daha açtılar.Bir baktık farminadada milletin ezikledigi felicia gibi protein yazıyordu.

TATA4242

Üslubumdada bir sıkıntı görmüyorum.
Ordada tabir ettigim gibi bazı mamaları sürekli ovmeniz ve bazı mamaları ise sürekli gommenizin can sıkıcı olduğundan bahsediyorum.
Komiksiniz diyorum çünkü bahsettiğiniz kötü mamaları kullanıp vet hekime daha az giden ve sürüsüne bereket insan varken iyi sanılan mamaları kullanıp hekime zoraki olarak giden bir çok insan biliyorum.Bunun haricinde komiksiniz diyorum çünkü siz ve siz gibi düşünenler çok komik :)

TATA4242

Daha siz yazmadan ben anlamışım zaten her yere Acana Orijen yazan tiplerdensiniz.Kilosu lop etden pahalı olup içinde et yazmayan mamayı kullanıp onlara göre daha dürüst olan diğer markalara dil uzatmaya devam edin.Brit Care mama bahsettiğiniz Acana ve Orijenden daha iyi mama gerçi dünya Orijen Acana kullaniyor dimi :)Kendinizi kandırmaya devam edin emin olun bu mamalari Türkiye kadar öven ülke yok.Cunku bizim insamiz silkelenmeyi sever pahalı olanı iyi sanma özelliği yüzünden Apple gibi ürünlerede benzer fiyatları hiç düşünmeden öderler ve yüksek ihtimalle telefonunuzda Apple markadır diye düşünüyorum ya da almak isteyip alamayan kesimdesiniz.Siz böyle düşündükçe bu ülke biraz zor gelişir.

TATA4242

Az biraz düşünme kapasitesine sahip olsaniz zaten yazdıklarımdan whiskası ovmedigimi anlayabilirsiniz.Neyse ön kabulleriniz ile mutluluklar

Balimlilac

Adresini yaz ozelden sana alamadigin için sürekli yerdigin orijen mama göndereyim. Apple mi :)) hakikaten çocukluğuna veriyorum lafları. Almak isteyip alamayan kesim :)) aynen o kesimdenim ben. içim gidiyor ama alamıyorum.

TATA4242

Peki ben Acana Ve Orijen yerip diğerlerini ovuyorum daha halen ne anlattığımi bile anlayamayacak zeka seviyesine sahipsiniz neyse sizinle daha fazla vakit kaybedemem.
Su sozlerinizle bile halen pahalı olanı iyi ,ucuz olani kötü zannetme özelliğinizi devam ettiriyorsunuz ve insanları alamadığı için kotuledigini zannedip kendinizi bu şekilde pohpohluyorsunuz.Sizin zannetdiginiz şekilde olmuş olsa R.c mamalarida kotuleyenlerin fiyatı pahalı olduğu için yani alamadığı için kötülemesi lazım gelirdi ama ortada böyle bir durum yok.Fiyati ile içerikleri ortusmedigi için insanlar yeriyor ve bu ovdugunuz markalarında fiyatı ve içerikleri uyumlu değil.Neyse bosverin siz bunları

Balimlilac

RC proplan vs. Acana ve orijenin içerik olarak yanına bile yaklaşamaz. Pahalı mama iyidir demedim hiç bir zaman hatta buraya da çoğu kez yazmisligim vardir. RC şişirilmiş bir balondur içeriği coptur diye. Sen whiskasi kedinin öküz gibi yediğini o kadarda kötü bir mama olmadigini içeriğinde yazan tuzun abartıldığını savundun. Mama markası kendisi yazmış sen abartılıyor diyorsun. İçerik okuma bilginin olmadığı zaten başından belliydi. Ama acana ve orijen gibi içeriği düzgün mamaya da içeriğinde et bile yok dersen biri sana dur der. Ha desen ki ben whiskasin çöp olduğunu biliyorum ama param buna yetiyor onu alıyorum, asla yorum yapmam. Herkes bütçesi el verdiğince besleme yapar.Neyse sen kafanı bunlarla yorma pırıl pırıl zihnini daha verimli şeylerde kullan. kendini burada harcama.

TATA4242

Ya arkadaşım senin kafan mı güzel öyle mi olmasını istiyorsun.
Ben whiskas kullanmıyorum ya da Proplan-Hills kullanmadım R.c desen 1-2 ay anca kullanmisimdir whiskas desen 1 ay kullandım.Genellikle Nd Acana Orijen Brit mamalarini ve benzerlerini kullandım Profine dahi kullandım.İsmini duymadığın markalarida kullandım maddi durumum da yerinde merak etme ama şu orjien seviciliginden vazgeçin ben sana diyorum ki neresinde et yazıyor ?

TATA4242

Lafı eveleyip geveleyip durma

TATA4242

Mama markası kendisi mi yazmış ya arkadaşım whiskas dediğin mama Mars şirketinin ve Mars sirketi Fediafin üyesi sence fediaf üyesi biri diğer mamalardan fazla tuz kullanabilir mi elbette hayır çünkü fediaf standartini aşamaz.

TATA4242

Nerede fazla tuz kullandığını yazmış ve nasıl bir sonuca vardın bilmiyorum ama iyice bir bak derim
https://www.advance-affinity.com/en/cat/food-cat/adult-sterilized-74_en.html

https://www.whiskas.com.tr/kuru-kedi-mamalari/whiskas-sigirli-kuru-kedi-mamasi

TATA4242

Advance tuz miktarı daha fazla gözüküyor.

Balimlilac

Birincisi ben senin arkadaşın değilim neredeyse annen yasindayim. İkincisi senin yaşın kadar benim kedi bakmisligim var. Acana da et yok deyip ben zaten acana vs kullanıyorum demen de ayrı bir komik. Tuz var mı yok mu bak bakalım iyice. İcerikte taze tavuk taze ringa balığı falan yazınca lop et geliyor herhalde senin aklına, normal ama bu akılla anca onu dusunebilirsin. Hala başka başka mama markası yaziyor tmm en çok sen mama bilgisine sahipsin tamam en çok mama çeşidini sen denedin.Kapat artık şu saçma tartışmayi da iyice komik duruma düşme.

TATA4242

Peki efendim abim sizinle yasitta neyse sizin yaşınızda arkadaslarimda mevcut ama neyse :) Annem ile aranızda 20 yaşdan fazla var ama neyse.Yazdigin cevapla zaten et yok demek istedin ama bununda farkında değilsin neyse görüşüz sayın bilgili hanımefendi.