Merhaba Arkadaşlar. Üç Çocuğumu Ve Bahçeli Evimi Koruyacak Ailemizin Ferdi Gibi Olacak Bir Köpek

turnusol

Başlıkta da belirttiğim gibi koruyucu, oyuncu, çocuklarıma yanlışlıkla bile zarar vermicek bir köpek sahiplenmek istiyoruz. Bu arkadaş golden yavrusu olabilir diye düşünüyorum duğru bir düşüncemidir ayrıca önerilerinizi bekliyorum.

26 CEVAP

Alman Çoban Köpeği yavrusunu size şu şekilde verebilirim . Dövmeyip ,aç bırakmayıp,aileden biri gibi davranırsanız veririm,Ben böyle davranıyorum benim sözümden hiç çıkmıyorlar

isterseniz size yavru alman kurdu verebilirim ücretsiz olarak ama 2 aydan fazla beklemeniz gerekecek kızım daha doğum yapmadı ...

acarabi

Sayın turnusol , kusura bakmayın kullanıcı adınız ile başladım. Yavru iken düzgün sosyalleştirildiği takdirde sahiplenebileceğiniz belli başlı cinsler şunlardır: önem sırasına göre: 1- AÇK (alman çoban köpeği) 2- DOBERMANN 3- ROTWEİLLER 4- MALİNOİS (belçika çoban köpeği) unutmayın bu cinsler yavruluktan itibaren çevre, küçük çocuklar, büyük ve yaşlı insanlar, her türlü trafik v.b gibi sosyal yaşam şartlarıyla yüzleştirip kaynaştırarak basic denilen ana ve temel itaat eğitimleri tam olarak verildiği takdirde çok iyi koruma, eşlik ve aileye arkadaşlık edebilecek akıl, zeka ve formasyona sahip cinslerdir. Zaten ilgili sitelerde gerekli araştırma ve incelemeyi yaparsanız sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlıyacaksınız. Kolay gelsin. Not: iyi bir barinaktan psikolojisi bozulmamış bir tane edinebilirsiniz.

sude24sena

golden retriever olabilir çok oyuncu bir köpektir

Phentos441

Kesinlikle alman çoban köpeğinden şaşmayın derin tabi iyi yetistirirseniz arkadaş size verebilirmiş bence hemen bu fırsatı değerlendirin goldenler oyuncudur ama bekçilik özellikleri pek yoktur alman kurdu hem koruyucu hem de oyuncudur bu köpek ten şaşmayın derim

yavuz

Birçok cins yavru sizin beklentilerinizi karşılayabilir. Tabi sizin onu nasıl yetiştirdiğinizin de önemi var, unutmayın.

turnusol

Sevgi ile yetişeceği kesin ama bahçemize dışarıdan gelen girişimleri de hoş karşılamamalı :)

Robin

Terrier kökenli herhangi bir köpek korumacıdır ancak çocuklarla arası nasılır derseniz araştırmanız lazım köpek cinsleri rehberinden göz atabilirsiniz golden iyi bir tercih. yalnız ukalalık ettiğimi düşünmenizi istemem ancak yuva arayanlar içinde golden köpeklerini bir aratmanızı rica ederim. hatta bütün köpeklere oradan bir göz atabilirisiniz. Köpek cinslerinin %90'ı koruma içgüdüsü yüksek hayvanlardır.

amerikan bulldog

fenerrsena43

Labradorda olabilir bizim vardı bahçeye yabancı biri gördüğü zaman saldırıyordu ama çoçuklarla araları iyimi pek bilemem

zeynepozcan

golden olamaz çünkü koruyucu bi ırk değildir

Ezgii94

Rottweiler

acarabi

Phentos 441 kardeşi dinleyin, alman çoban köpeğinden şaşmayın. Gerekli eğitimi verir ve küçüklüğünden itibaren sosyal yaşama uygun yetiştirirseniz hem çocuklarınıza arkadaş hemde sizlere ve evinize koruyucu almış olacaksınız. Alın, yetiştirin sonra da size tavsiye edenlere nasılsa teşekkür edersiniz zaten. Kolay gelsin......

aslisrkyy

Cane corso dünyanın çocuklarla en iyi anlaşan bekçi kopeğidir sakin bir yapısı vardır bu yüzden çocuklarınıza yanlışlıkla bile zarar vermez internetten de cane corso diye araştırabilirsiniz zaten çocuklara korumacı davranmasıyla unludur ben de bahçeli evde oturuyorum ve 4 yaşında bir kardeşim var ve cane corso sahibiyiz tereddut etmeden kopekle oynamasına izin verebiliyoruz bence mutlaka cane corso

gulinsahim

Golden, evet çok oyuncu ve sahiplenici bir köpektir fakat evi korumasını asla beklemeyin. Hırsız ona biraz iyi davransa, oynasa ya da yemek verse kölesi olabilir. İyi niyetli hayvanlardır fakat biraz fazla saflardır. Size kurt kangal kırması öneriyorum. Hem müthiş koruyuculuk içgüdüsüne sahiplerdir, hem de çocuklarla çok iyi anlaşırlar.