Merhaba.kedim Bir Aylık.ona Uygun Mama Arıyorum Ama Bulamıyorum.

ecemnaz

Merhabalar.Kedim 1 aylık henüz.ona yavru kedi maması arıyorum ama sürekli değiştirmek zorunda kalıyorum.beğenmiyor.sizce en uygun hangi marka kullanabilirim? en son goody diye bir mama denedik daha öncesinde whiskes vardı.ama goody i hiç sevmedi.Önerilerinizi bekliyorum

18 CEVAP

zeynepgurgen

Fotoğraftaki kedi 1 aylık değil. Zaten 1 aylık kedinin yeri annesinin yanı, maması da anne sütüdür. Böyle olmalıdır. Orijen vs bütçenizi aşıyorsa en azından Profine alabilirsiniz.

_Max_

Whiskas ve Goody iğrenç bir mama!
N&D öneririm yaş mama kullanın henüz küçük scheir yaş mama öneririm.

ilknrdaisy

Eğer fotoğraftaki kediyse en az 2 aylık hatta daha büyük gozukuyor

eltarcin

Dalga geçiyor olmalısınız sanırım :O
Kedicik ölmedi diye şükredin. Asla kullanmayın! Lütfen RC, Pro Plan, Hill's mamalarını da kullanmayın. Bol bol yaş mama kullanın. Evde de hazırlayabilirsiniz. En iyisi olur. Mesela benim kullandığım, çok basit:
Balkabağını alın, haşlayın daha sonra küçük küçük kıyın. Sonra ton balığı ile karıştırın. Gayet güzel ve katkısız. Dün Ezgi'nin (@Freonia) yazdığı tarif:
Bir konserve light ton balığı yıkayın, 200 gram dana kıyma yağsız tuzsuz pişirin ve blender'a atın.
100 gram balkabağı haşlayın ve blendera atın. Bir elmayı soyun ve çekirdek, sap kaçırmadan blenderın içine doğrayın. İçine bir kaşık yulaf, bir kaşık lor ve bir tatlı kaşığı balık yağı ekleyin. Blenderda püre haline getirin.
Bu da güzel baya :) Ama diyorsanız ki vaktim yok. Marka önerisi istiyorum, o zaman Dünya'da ki neredeyse en iyi yaş mama olmaya aday: Instinct öneririm. Başka başka:
+Fiyat-Performans olarak Naturea
+Pahalı ama güzel olan Schesir
+Artı olarak Animonda'da güzel.
Şimdi, kuru mamaya gelirsek... Önereceklerim:
+Instinct (Türkiye'de ki en iyi mama)
+Orijen
+Acana
+Now Fresh
+Naturea
+Wildfield
+N&D (Balkabağı ve kinoa serileri, diğerlerini kullanmayın derim)
+Go!

ecemnaz

Annesi öldüğü için aldım ben de zaten.yorumları lütfen düzgün bir şekilde yapalım.öneri verenlere teşekkürler ,bütçeme göre almaya çalışıyorum

kedi_delisi

1 aylık? Goody? Whiskas? !

nyssa

merhaba ben royal canin kullanıyorum ama sitede N&D de çok öneriliyor,onları bi araştırın isterseniz

eltarcin

@İlknrdaisy,
Haklısınız, 1 aylık kediye baktım. Bu kediciğin yarısı kadardı. Yanılıyorsunuz gibi geldi. Daha büyük, 2-3 aylık olabilir.

aksoy65

Şunu da ben ekleyeyim küçük olduğu için kuru mama ona büyük veya sert gelmiş olabilir vereceğiniz kuru mamayı biraz ıslatıp verirseniz daha rahat yer

zeynepgurgen

Bu fotoğraftaki kedi 1 aylıktan çok daha büyük zaten.

Elfffff

Merhaba imkan dahilinde sıralıyorum orijen royal canin proplan profine bundan aşağısını almayın bence kendiniz hazırlarsanız daha iyi olur çünkü mamanın kokusundan da anlaşılıyor resmen çürük et ya da saman gibi kokuyor listeye nd yi de ekleyebilirsiniz.

En dusuk fiyatli mama derseniz bonacibo kitten,sonra golosi kitten sonra lavital kitten sonra farmina matisse kitten sonra brit care sonra profine.bu saydigim mamalar bonacibodan sonrasi pahalilasti direk cunku piyasada en uygun ve kullanilabilir dusuk fiyatli mama bonacibo ama uzun sureli degil.

ecetuqce

Kedi süt tozu alip verebilirsiniz daha çok küçük kuru mama alışmamış olabilir yaş mama verebilirsiniz nd acana orijen de kullana bilirsiniz

Elifinkedileri

Gerçekten 1 ayliksa eger cok kucuk daha kuru mama yemeyebilir yas mama agirlikli deneyin bir sure kullandığınız mamalar saglikli degil bu arada onlara devam etmezseniz yavrunun sagligi acisindan daha iyi olur

yasement

1 ay kuru mama icin erken, kedi sutu veya yas mamalar daha iyi olur