Kedim Aralıksız Kusuyor

Minervaa

Merhaba
Kedimin öğürme sesleriyle uyandım, aralıksız şekilde kusuyor. Toplam 10-15 arası sayıda kustu. Bazen su bazen beyaz köpük çıkıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum çok panik olmuş durumdayım, lütfen yardımcı olun.

17 CEVAP

Linahan

Son durumu nedir acaba umarım daha iyidir

19 kere kusan kedide veteriner nasıl bir sorun görmedi ben anlamadım?????

Minervaa

Merhabalar tekrar, cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. Korkunç birkaç gün geçirdik ama kedim şu an iyi. O günden sonra tekrar kusmadı ama çok halsizdi. Benim oyuncu kedim nereye koysan orada duran bir biblo olmuştu. Kabızlık ve iştahsızlık vardı. Ödül mamasıyla kandırarak mamasını yedirdim, elimle su içirdim. Saat başı kumuna götürdüm tuvaletini belki yapar diye. Böyle böyle atlattık çok şükür. Bu sabah uyandığımızda tuvaletini yapmış mamasından yemişti. Problemi neydi hala bilmiyorum ama şu an iyi görünüyor, umarım böyle devam eder.
Soranlar için, evet tüyleri için gimcat markasının maltını kullanıyoruz, bir de aynı markanın sindirim için olan ürününü de günlük veriyorum.

Linahan

Ağzını kontrol edin yabancı cisim ip vs yutmuş takılmış olabilir. Evde yapacak bir şey yok acil vete gösterin.

Cennet29

Daha neyi bekliyosunuz acilen veterinere götürün hayvanı. Burdakiler ne yapabilir

hemen götürün. 19 kez kusan kedi bugünü çıkartamaz. nereyi bulursanız oraya hemen götürün.

Minervaa

Burada bir saat sonra açılacak veteriner, her yere de almıyorlar illa belgelerinde yazılı yerde olacak. Ama ne olursa olsun bir yere götüreceğim gerçekten çok korkuyorum

Sezgek

Evde süs bitkiniz var mı zehirlenmiş gibi geldi bana siz görmeden bir şeyler yalamış yemiş olabilir umarım çok büyük sıkıntısı yoktur geçmiş olsun

Minervaa

Veterinere götürdük çok şükür. Muayenede herhangi bir sorun görmedi, şu an için eve gidebilir dedi. İlaç enjekte etti ve tablet verdi. Kusması yarın da devam ederse acil kliniğe getirin dedi. Ömrümden de 3 yıl falan rahat gitti ama, umarım iyileşir.

Minervaa

Buradaki veteriner çok fazla ilgilenmiyor, buradaki doktorlar da insanlarla çok fazla ilgilenmiyor zaten. Youtube'da falan veteriner videolarını görünce gösterdikleri ilgiye çok özeniyorum. Bir de üstüne 125 euro gibi bi para ödedim sadece muayene ve verdiği ilaç için. Hayvan hastanesine götürmüştüm. Öğrenci olduğumdan bütçemi sarsıyor, yine de kedime feda olsun tabii.

Anonymus985465

Acil mide ve bağırsak röntgeni çektirin.
Sokaktan Ekim sonu sahiplendiğim yavru bu sabah 4 defa peşpeşe kustuğundan karaciğer ve pankreas değerlerini gösteren tam biyokimya ve hemogram yapıldı. Hemogramda kendi bağışıklığının bir bakteriyel enfeksiyonu yendiği görülüyordu.
Nerdeyse sürekli yediğinden karaciğer değerleri az da olsa normalin üzerine çıkmış.
Ancak röntgende mide tamamen dolarak büyümüş ve akciğerlere baskı yaptığından nefes alıp vermekte zorlandığı ve bağırsaklar gaz dolu olduğundan midenin boşalamadığı görünüyordu.
Gaz ve karaciğer için ayrıca bağırsakta biriken dışkının yumuşaması için ilaç verdim. Kakasını yapmasını bekliyorum.
Uzun zamandır ağzı çok kötü koktuğundan vete götürmek istiyordum, ancak bu oğluma bir türlü sıra gelmemişti.
Hemen röntgen çekilseydi, tam biyokimya ve hemograma ihtiyaç olmayacaktı ve dolayısıyla 2.600,00 ₺ ödemek zorunda kalnayacaktım.
İlk kustuğu büyük miktarda safra idi. İkinci daha açık rente. 3. ve 4. beyaz köpüktü.

Suraemir

Tüy sorunu olabilir mi öğürüp öğürüp çıkaramamış olabilir malt kullanıyor musunuz?

Anonymus985465

Çok geçmiş olsun.
Kusma ve kabızlığın nedeni, bağırsakta gaz birikimi veya yabancı cisim nedeniyle mide ve bağırsağın boşalamaması olabilir.
Bu mide ve bağırsağın röntgeninde görünür.
Bu durumda kediye gaz giderici ve probiyotikli kaka yumuşatıcı veriliyor.
Gastro mama yemesi öneriliyor
Şimdiden bir hayvan hastanesi/veterinerlik fakültesi araştırmanızı öneririm

Minervaa

19 oldu, lütfen bana yardım edin

Minervaa

Ağzında bir şey göremedim. Bu kadar kusması çok anormal değil mi? Yabancı bir ülkedeyim burada sağlık sistemi yeterli değil hemen götüremiyorum