Acil Broadline Damla Lazım

Suraemir

Ya bana gönderebilecek olan var mı kaç liradır bilmiyorum ama çevremde ki veterinerde yok ayrıca kedimin biri ishal demiştim hatırlarsanız kaka tahlili yapanda yok ben küçük bir yerdeyim antibiyotik iğne başlayalim öyle de geçmezse gastro mama diyor öne broadline damla verip parazit mı değil mi anlamak istiyorum caniverm hap bile yok dolipet varmış ellerinde hiç ne duydum ne gördüm eşime biheldon vermiş biride en iyisi broadline yapmak olacak

37 CEVAP

Suraemir

Teşekkür ederim kız kardeşime söyledim bakalım o bulmaya çalışacak

Suraemir

Biheldon verdim 15 gün olacak neredeyse dişinin ishali geçti erkeğin geçmedi bir daha vereyim mi biheldon?

Suraemir

Ayrıca kaka yaparken zaten başındayım kaka da bir şey yok ayaklarını yıkamak zorunda kalıyorum her defasında o kadar su gibi

Cennet29

Gastrointestinal mama kullanmanızı öneririm ishal kesmek için. Kedim su gibi kaka yapardı hiç bişey düzeltmedi sorununu. Veteriner unıque gastrointestinal mamaya geçmem önerdi. Mamayı yedirdiğim gün ishali kesildi. İlaçlar probiyotik tozlar vs hiç bi işe yaramamıştı. Birde iç dış paraziti düzenli yapan biriyim parazitlik bi sorunumuz yoktu. Sokakta bile ishal kedi görsem bu mamadan veriyorum bi kaç öğün. İshalleri kesiliyo

Minigimmm

daha öncede yazmıştım size ama bence yanlış yapiliyor sizde yanlis düşünüyorsunuz antibiyotikle ne alakasi var antibiyotikle daha çok ishal olabilirler de, parazit uygulamasını da yapali çok uzun zaman olmamış, o ilaçların korumasi 2 aydir, onunda fazlasi zarar bence bu çocukların ishali parazit kaynakli değil, siz bence direkt çevrenizdeki klinikleri arayip meravital veya virbac markalarindan birinin gastro mamasini alin derim, bağırsakların florasi bozulmuş gibi duruyor, probiyotik takviyesi ve mama degisikligi ile bu sorun düzelir bence.

https://tr.virbac.com/products/petfood/digestive-support-cat-1 mamayı incelersenizde diyor zaten akut bağırsak emilim bozukluklarının azaltılması diye sizinde yaşadığınız sorun bu.

https://trcipetfood.com/veterinary-diet/409-meravital-gastro-intestinal-cat.html
İshal veya kusmanın neden olduğu elektrolit kayıpları hızla telafi edilir, böylece ciddi bir eksiklik olmaz. MERAVITAL GASTRO INTESTINAL ayrıca mannan oligosakkaritler, bütirat, hindiba inülini ve omega-3 yağ asitleri gibi doğal aktif bileşenler içerir. Bunlar, kedinizin bozulan bağırsak florasının yeniden inşa edilmesini ve iltihaplanma süreçlerinin engellenmesini sağlar. diyor açıklamasında.

probiyotik olarakta vedavetin probiyotigi tavsiye ederim bizimkinin ishaline çok iyi gelmişti hem bağışıklığıda destekliyor ikisi bir arada gibi bisey http://www.vedavet.com/urun_detay.php?grup=2&id=29

Suraemir

Gastro mama alacak param yok ki bir veteriner ile görüştüm ilk parazit hapından 3 hafta sonra yine parazit uygulanır dedi birincisinde dolipet yapılmış parazit 2 ay sonra iğne olarak yapıldı 1 ay sonra biheldon vermiş oldum dişinin düzeldi erkeğin düzelmedi tsbi, görüştüğüm veteriner parazit kaynaklı olabilir tekrar bi parazit hapı verin dedi 15 gün oldu çünkü neredeyse vereli geçmez ise 3 günlük bir tedavi var onu uygulayalım diyor param olsa gastro mama alıp deneyeceğim olmadı sahiplendireceğim bakabilecek birine çünkü özel mama alıp deneyecek durumum zaten yok keşke olsa

yahu broadline alacağına al bir paket gastro mama. hayvana sürekli zehir veriyorsun ishalin parazitle alakası yok. hayvanın bağırsak florası gitmiş. evde 2 kedi de ishal bir şey yemişler ve çok dokunmuş belli. ne demek gastro ama alamam sahiplendiricem? tövbe ya

Suraemir

Gastro mama 500-600 lira ne kadar kullanabileceğim gastro mamayı yok yani o fiyata 2 kg mama alayım sonra ne verip yedireceğim?

çocuğunuza da böyle mi yapacaksınız? ishal çocuğunuza param yok seni teyzene veriyorum mu diyeceksiniz? bu hayvanları eve alırken sözsüz bir anlaşma yapılıyor hastalıkta sağlıkta diye. sorumluluğunuz altındaki canlıyı iyileştirmek sizin göreviniz ve vicdan borcunuz şu an. 6 ay gastro mama yiyecek. nasıl bozduysanız florayı öyle düzelteceksiniz yapacak bir şey yok. kimse sizin hasta kedinizi sahiplenip vicdanı büyük diye iyileştirmek zorunda da değil. sürekli parazit ilacı vermek nedir hayvana ya? veya bu kadar parazit oluşturacak ne oldu da 3 haftada 1 parazit hapı damlası yapılıyor? soru soruyorsunuz cevapları çok doğru ve hiçbirini dinlemeyip param yok diyip işin içinden çıkıyorsunuz. nedir bu rahatlık ben anlamadım yani zamanıma yazık.

Suraemir

Siz deli misiniz? İsteyerek sahiplenmedim eşim itfaiye çalışanı arabaya sıkışan kedi var diye kurtarmaya gidiyorlar anne kedi hamileymiş ve ölmüş ölürken doğum yapmış 3 yavru vardı onları sütle besledim kendim çalışmıyorum 2,5 yaşında küçük bir kızım var eşimde işçi öyla ahım şahım bir maaşı yok kirada oturuyorum sahiplendirmeye çalıştım kimse bakmadı bile uzak bir yere de gönderebilme imkanım yoktu kaldı ki sahiplenmek isteyen çıkmadı buradan biri sayesinde ölümden kurtardım Royal canın süt tozu gönderdi öyle büyüdüler imkanım olsa zaten herşeyi yaparım dolaptan gardıropstan eşya satıp mama kum alıyorum iç dış parazitleri barınakta yaptırdım sonra da kendim verdim hap alıp ben kendime bile tavuk et alamıyorum her hafta elimden gelen herşeyi denemeye çalışıyorum veterinerlerle konuştum burada kaka tahlili yapan yok antibiyotik iğne yapalım diyorlar ona da param yok bir tek mama parası var elimde dişi düzeldiyse ishali erkekte parazittir diye düşünerek parazit hapı tekrar vereyim dedim ya da caniverm vermeyi düşündüm belki içindeki etken maddeleri tam olarak iyi gelmemiştir diye probiyotik aldım ona da devam ediyorum zaten bilip bilmeden yargılama yapmayın ekmek almak zorlaşmış nasıl sindirim sistemi problemli kediye bakabileyim eşim asgari ücret üstü 1000 lira falan alıyor en fazla 6500 para geliyor Şubat'ta ki maaşı artışlı olarak gelecek o da ne kadar olursa böyle bir durumda nasıl bakabilirim

Suraemir

Bilip bilmeden insanları yargılamayın veterinere götürsem kaka tahlili bile yok burada vuracak iğne bir kaç gün alacak 500 belki ama işe yaramıyacak kesin parazit değilse mamayı da alabilecek durumum yok bile isteye iki kedi sahiplenmedim Allah verir rızkını diyorum ama ben kendim zor geçiniyorum şuan

ben de çok zengin değilim. hayat şartları şu an hepimizi çok zorluyor. 3 kedim var biri hasta olsa böbreğimi satarım o iyi olsun diye. kediler kaç aylık? neden ishal oldular? neden parazit var diye ısrar ediyorsunuz? hiç bir şey bilmiyoruz ama yorum yazıyoruz bu da yanlış. bağışıklığı mı düştü ne oldu kedilere yani ishal oldular? gastro mama zaten geçici. 2 paket kullansanız geçecek belki eğer daha büyük bir hastalığı yoksa. 400 liraya broadline aramayın hiç. aynı paraya gastro mama alırsınız çünkü.

Catmom777

Veteriner satar sadec

hills i/d yi en son 3 kilosunu 700 liraya aldım. 3 kilo 2 kediye 1 ay yeter. o arada düzelir kediler dediğim gibi başka bir hastalıkları yoksa. bu kadar ishale mama yiyorlar mı su içiyorlar mı? elektrolit kaybediyorlar çünkü. eğer koşup zıplıyor ve sadece ishallerse gastro mama düzeltir. başka çözüm aramayın. diyeceğim budur.

Suraemir

İlk parazit hapı ndan sonra oldular süt tozunu bırsktıktan sonra mystic mama aldım gayet iyiydi evde küçük kızım var diye parazit zamanı götürünce hap verdiler sonra ishal oldular normal mi dedim normal dediler ama bitmedi barınakta erkeği kısırlaştırdım iç dış parazit ilkinden 2 ay sonra yine yapıldı yine ishalleri geçmedi daha iyi bir mama aldım yine geçmedi tavuk patates pirinç kuzu eti herşeyi verdim yine geçmedi en son biheldon verince dişinin geçti, düşündüğüm erkek kedide daha kuvvetli parazit var o yüzden mi geçmedi acaba diye gastro mamalar şuan 600 lira kadar olsa vereyim yok ki eşime desem zaten kredi kartı kullanıyoruz zor zar geçiyor ay sonu zor gelıyor ondan tekrar deneyeyim dedim çünkü ikisi de ishaldi ve dişinin kesildi 4 ay sonrasında parazit hapından sonra buna nazaran düşündüm erkek kedi de belki tamamen bitmiş değildir diye