Exclusion Markasını Merak Edenler İçin

Deliladilan

burda geçen sene kullanmaya başlayıp hakkında çok güzel şeyler yazdım çünkü kısa sürede herhangi bir sorun teşkil etmedi.
Fakat aylar sonra 2 tane erkek kedimde de maalesef kanlı işeme idrar yolunda taş sorunu ile karşılaştık ve o gece veterinere gidilmese ikisi de ölecekmiş idrar torbaları çok dolu olduğu için. Dişi 3 adet kedide de kullandık herhangi bir sorun olmadı fakat erkek kısır kedilerde idrar yolunda böyle sorun yarattığı için de tekrardan N&D ye geçmek zorunda kaldık.

Şu anda durumları iyi mamayı değiştirince öyle bir sorun yaşanmadı çok şükür.

Başka insanların kedilerine sebep olmak istemem o yüzden paylaşıyorum 🙏🏼

34 CEVAP

dilanbulent

@Simbakedi olayı tamamen yumuşatmaya çalışıyorsunuz. Olay sizin kediniz benim kedim muhabbeti değil. Ben genel olarak ND önermeyen biriyim ama ben bilmiyor muyum yıllarca sorunsuz bir şekilde ND ile beslenen kediler olduğunu. Elbette biliyorum. Her zaman da diyorum zaten, en iyi mamayı alsanız bile hiçbir mamanın yüzde 100 garantisi olamaz. Belki mamanın tadını sevmez kedi, belki alerjik bir etki bırakabilir. Dünya üzerinde şikayet edilmeyen bir mama bulunması imkansız zaten. Fakat benim bahsettiğim konu çoğunluk kısmı. Allah aşkına şu Britcare kullananlara bir bakın mesela, o kadar çok şikayet göreceksiniz ki bitmek bilmeyen ishal konusunda. Oranı çok fazla, benim lafım buna. Eğer bir mama 10 kediden 5 tanesini bitmek bilmeyen bir ishalle burun buruna getiriyorsa, geriye kalan 5 kişi o mamayı öve öve bitiremiyorsa elbette her türlü eleştiriyi yaparım. Tabii miktarı kafadan salladım böyle bir oran yok ama anlamışsınızdır ne demek istediğimi.

Deliladilan

Ve tekrar belirtmek isterim benim kedilerim aşırı hassas olabilirler benim kedilerimde bu sorun olmuş olabilir ben sadece başıma gelen olayı paylaşmak istedim bu mamayı önerdiğim başka bir arkadaşım erkek exotic shorthair kedisi böyle bir sorun olmadı örneğin veya dişi kedilerimde.

dilanbulent

Ben zaten diyorum ki dünyanın en iyi maması dahi olsa şikayetsiz olması imkansız. En iyi mamaların da bir sürü şikayetini bulabilirsiniz. Zaten yüzde 100 garanti verilmesi mümkün değil. Fakat sizin kedinize veya köpeğinize bir mamanın iyi gelip gelmemesi diğer insanları bağlamıyor. Örneğin Britcare alanların yarısı ishalden şikayetçiyse marka şunu mu demeli ''yarısı şikayetçi ama diğer yarısı beğeniyor'' var mı böyle bir mantık? Mamadan kaynaklı bir sorun olursa da 2023 yılında büyük ihtimalle bulunur merak etmeyin. Bana gelipte milyonda birlik örnekleri vermeyin. Nedense de her beslediğiniz hayvanın başına mamalardan dolayı bir şeyler gelmiş bence hatayı biraz da kendinizde arayın, günahınızı almak istemem tabii ama dışarıdan bakan biri rahatlıkla her beslediğiniz hayvanın mamalardan sıkıntı yaşadığını görebiliyor.

Ayrıca evet övmeye devam edeceğim. Hills özellikle veterinerlere özel satılan klinik mamalarda aşırı iyi bir firma. Kendi ağzınızla diyorsunuz kanıtlanmış bir şey yok diye, hala royal canin yüzünden 2 köpeğim öldü diyorsunuz.

dilanbulent

Çok geçmiş olsun. Virbac'ın zaten tüm mamaları kliniklere özel satılıyor. Bir de bu devirde veterinerlerin hepsi bir konuda farklı şeyler söyleyebiliyor, dikkat etmek lazım.

dilanbulent

Bana veya kedime acımanıza sebep olacak bir şey yok merak etmeyin ben elimden geldiğinin en iyisini yapmaya çalışıyorum :D

dilanbulent

Doğru dürüst okusanız böyle bir yorum yapmazdınız. Ben o cümleyi kullandıktan sonra milyonda 1'lik örneklerden biri olduğunu zaten ekledim. Fakat işinize gelen yeri örnek vermeniz biraz gülünç :D O paragrafı ya doğru dürüst okumadın ya da işine gelen yere cevap verdin. Okuma yazması olan biri o alıntıladığınız cümleden sonra yazdığım cümleyi de görür.

dilanbulent

Ayrıca yazdığım şey yalan değil, çok çok nadir de olsa Whiskas gibi rezalet mamalarla 20 yaşına kadar sapasağlam yaşayan kediler var. Ama diyorum ki çok nadir rastlanıyor, bu çok nadir örneklere bakıp kimse Whiskas almaz demek istedim. Anca işinize gelen yere cevap verin :D

Deliladilan

insanlar bilinçlenmesin diye mi kalabalık yapmaya devam ediyorsunuz anlamadım 🤣 savunduğunu markayla işbirliği yaptığınızı düşünmeye başlayacağım. az ötede başka başlıkta savunmanıza devam ediniz lütfen 🙏🏼

dilanbulent

Kalabalık kelimesini kabalık olarak okuduğum için bir de oradan saçma sapan bir yorum yazmanızı bekliyorum tam size yakışan bir hareket olur :D

dilanbulent

Belli ettiniz sonunda kendinizi tebrik ederim :D Doğru dürüst bir şeyi anlamadan, işinize geldiği gibi cümlelerin yarısını keserek laf attıktan sonra bir de şu ettiğiniz cümlelerle tam size yakışan hareketi yaptınız devam edin böyle :D

abyso_os

Çok geçmiş olsun, ton balıklı olan mıydı? Etli olanda bir şikayet göremedim de

Palyaco

Erkek kısır kedilerde su pınarı ve kedi corbasi çok önemli ben 2 günde bir 40 Gr kedi corbasi veriyorum ve kızılcık ekliyorum kuru mamaların hepsi malesef güven vermiyor o yüzden hiç sıkıntı yaşamadım 3 yıldır

KimJeongguk

6 ay sığır etli olanını kullandım kısır erkek kedime hiçbir problemimiz olmamıştı gayet iştahlı bir şekilde yedi ve çokta sağlıklı maşallah. Çok şaşırdım açıkçası görünce.

Superisi814

Merhaba,
Bilgilendirme için teşekkürler.Bazen acı bir deneyim başka insanların iyiliğine hizmet edebiliyor.Ben de kullandım bu mamayi ve açıkçası burada insanların olumlu yorumlari alırken etkili oldu bende..Fakat arastirmalarimi genislettigimde , daha çok reklam görmüştüm, yorum yerine yurtdışı kaynaklarında.. Ürküp bırakmıştım..Ben de eğer kullanırken onerdiysem, hatırlamıyorum olabilir, yanlış yapmışım..Sonradan Exclusion ile kanlı idrar sorunu yaşayan çok kedi oldu.. Hepimiz iyisini isterken hata yapabiliyoruz .Umarım başlığımız bir çok insana ulaşsın.
Patili camlarla sağlıklı mutlu yıllara 🌸

HaydutveNazli

şuan hangi mamayı kullanıyorsunuz