Sokak Kedisini Çıktığı Yerden İndirmezsem Orada Ölür Mü?

kedicibirey

Sokakta beslediğim kedilerden biri, kızım sürekli karşı apartmanın ikinci katının ara yerine çıkıyor. Ve çıktığı yerden de inemiyor. Ben apartmanın içine girip içeriden camı açıp indiriyorum. Ama yemek yiyor, su içiyor, en fazla iki gün içinde yine aynı yere çıkıyor. İnanın yüz kere indirmişimdir. Ama artık bıktım ve yukarı çıkınca da oralara büyük tuvaletini yapıyor, haliyle komşular da kızıyor. Yani ben indirip yemek, su verdikçe yine çıkıyor ve oraları pisliyor...

Ben artık indirmeyeceğim. Bugün üçüncü günü oldu. Beni gördükçe bağırıyor, hele aşağıda diğer kedilere yemek verdikçe yırtınıyor. Ama indirsem bir çözümü yok. Dediğim gibi yine çıkıyor ve oraları pisleyip kokutuyor. Bende komşular ile papaz olmak istemiyorum artık. Yani artık onu oradan indirmeyeceğim. Yani elbet ölecek orada belli, ama ben pes ediyorum...

17 CEVAP

Emirrckr

Saçmalamışsınız ne olursa olsun o da bir can,
Öleceğini biliyorum da ne demek?
Adam laf söylerse de deyin kediyi çıkaracağım sizin apartmana girip duruyor diye.
Ayrıca yemeği bile görüp gelmiyorsa zaten tek başına inemeyeceği belli bir şey.
Umarım yetkili mercilere ulaştırılır da en azından bi itfaiye bi şey gelip kurtarır o canı,
Hem o mahalleden hem de sizin gibilerden.
Hayvan severlik sadece kedi beslemek,ilgilenmek,sevinmek değildir bazen gerçekten ne olursa olsun sabır ve vicdan işidir.
Kusura bakmayın ama o kedi orda kalsın ölsün diyebiliyorsanız hayvan severliğinizi sorgularım..
Yuva bulamıyorsanız da adamla da papaz olmak istemiyorsanız o kediye bakılacağı nezih bir semt seçin en azından oraya götürün.
Sonuçta sokak kedisi elbet adapte olur.
Ama ölsün kalsın ne demektir ya cidden?

deli misiniz siz indirin kediyi oradan. günah diye hiröşey var ölmesini mi seyredeceksiniz? başlarım komşulara buraya yazıp bizim vicdanlarımızı alt üst edip gecemizi mi mahvedeceksiniz?

Bgmd

Adres verin polise bildirelim belki merhamet sahibi biri sahiplenir yavruyu...

Ne saçmalıyorsunuz siz ya ne yazdığınızın farkında mjsınız !

Seydosciko

O kedi orada ölürse kokusundan dolayı komşularla daha fazla papaz olursunuz,madem vicdanen rahatsız olup onu oradan çıkarmıyorsunuz belki bunun korkusuyla indirirsiniz ordan

KedicikUzum

Ya kusura bakmayın ama saçmalamayın lütfen bir de öleceğini biliyorum demişsiniz , yukarıdaki kullanıcının dediği gibi bari yuva ilanı açın. şaka misiniz ölmesini mi bekleyeceksiniz

ya haklısınız da belki güvenli diye gece oraya çıkıyordur. milletin apartmanına gitmek tabii çok sinir bozucu bir şey ama orada kalamaz inemiyorsa. bağıra bağıra ölür yani buna nasıl dayanacaksınız?

Bgmd

Üç gündür orada olduğunu yazmışsınız çok acıkmıştır itfaiye falan bir şekilde oradan aldırın. Bulunduğunuz ilde hayvan dernekleri falan vardır yardım isteyin bir çözümü vardır illa

Catmom777

Son cevabinizdan anlagim kadariyla kedi bence ev kedisiydi yoksa tuvaleti yapmak için milletin balkonuna neden ciksin ki? Siz ugrasmazsaniz adam muhtemelen balkonuna geldigi zaman kediyi korkutur ama umarim firlatmaz. Çünkü maalesef burasi turkiye... Keske durumu bildirip bir ilan daha acsaniz O sirada evde kisa sureligine besleseniz ama siz de haklisiniz

kedicibirey

Arkadaşlar bu soruyu sordum ama merak etmeyin elbette yine kıyamadım indirdim. Hatta ondan sonra iki kere daha çıktı yine indirdim. Bu soruyu sorduktan sonra, ertesi gün indirdim, iyice yedirdim suyunu verdim yine çıktı... :D Ama zaten soruyu sormadan önce de indirmedim ama 5 tane et parçası atmıştım onun durduğu yere. Yani kızıyorum ama kıyamıyorum. Ya oraya yemek atıyorum ya da indirip yemek, su veriyorum. İnince de sürtünüyor, cilve gibi şeyler yapıyor. :D Ama onun orada ölümünü bekleyecek kadar cani olmadım çok şükür. Bu soruyu da hatırlamıyorum ama başka bir şeye kızıp da sorup sonra şimdi günler sonra, merak edenler vardır diye açıklama yapıyorum.

kedicibirey

Ya yuva ilanı açtım ben o bebekken, ama kimse sahiplenmiyor. Sonra büyüdü anne oldu, yavruları da büyüdü şimdi. Onlarda burada. Burada 15-20 tane kedi var. Hepsi uyum içinde. Ama o kedi inatla oraya çıkıyor. Kaç kere indirdim diyorum. Sonu yok. Sürekli yemek, su sonrası en geç ertesi gün yine çıkıyor. Bende sürekli o apartmanın zillerine basıp ikinci kata merdiven çıkarıp içeriden camı açıp indiriyorum. Zaten o üst komşu ile kediler yüzünden kavga ettim. Bir de adamın apartmanına giriyorum. Kedide, ben besliyorum o gidiyor adamın apartmanına, balkonuna falan tuvalet yapıyor. Yani adam gelse beni dövse haklı. Nispet yapar gibi, kedi sevmiyor zaten, bir de adamın apartmanına sürekli giriyorum ya da kedim tuvaletini yapıyor falan.

O zaman kediyi kısırlaştırın kendiniz sahiplenin evde bakın benim kedim de öyleydi şimdi tertemiz evde sağlıklı

develi99

Yapmanız gereken çıkiş yolunu bir şekilde kapatmak... nereden nasil cikiyorsa.. kartonla, posetle, vs vs vs.. barikat yapin cikiş yollarina yani

kedicibirey

Ya arkadaşlar, çıkarken ilk katın balkonuna, oradan çapraz taraftaki küçük banyo camına, oradan da ikinci katın balkonların orta yerine çıkıyor. Yani ilk katın küçük banyo camı kapatılsa tamam. Ama ben onu da düşündüm. Oraya taşlar falan koydum. Ama o dairenin sahibi de indirdi onları. Rüzgarda taşlar uçar diye. Ne yapayım yani ben şimdi? Apartman bizim değil. Üst kattaki zaten kedileri sevmiyor, söyleniyor. Kedi de gidiyor o balkona özellikle tuvalet yapıyor, bir kaç kez olmuş. İlk kat banyo camı ise o da adamın evinin camı. Yani taş koymam bile hataydı, ne haddime koyacağım ki taş? Eee adam da tamam ben kapatacağım o banyo camının oradaki mermeri dedi. Ama aylar geçti yapmadı. Ben kediyi apartmana girip onlarca kez indirdim. Sonu gelmiyor. Sürekli merdivenle oraya giriyorum, içeriden camı açıyorum ve kış diye de geri kapatıyorum. Ki kapatmasam onlar kapatacak ve söylenecek. Ki onlarda kapatmasa oraya çıkan kedi o camdan içeri girip apartmanda dış kapı kapalı ise yine merdivenlere tuvaletini yapacak... Yani ben kıyamıyorum, ama oranın sahipleri gamsız ve umursamaz. Biraz bu kediyi korkutsalar o kedi zaten çıkmaz oraya. Bakın oraya başka kedilerde çıktı. Ama inebiliyorlar. Bu kedi inemiyor. 5 metre yükseklik falan. Atlasa bir şey de olmaz. Ama işte hiçbir şey yapamıyor, benden bekliyor... Bende bıktım kusura bakmayın uğraşmayacağım artık. İyi geceler herkese.

KedicikUzum

Öldü mü şuan