Gece Uyurken Kapınızı Kapatıyor Musunuz

Rosier4

İlk kez kedi besliyorum evimize 2 aylıkken geldi şuan 6 aylık.İlk zamanlar ufaktı yatağıma gelip uyuyordu benimle benimde çok hoşuma gittiği için sıkıntı etmiyodum fakat resmen kocaman oldu büyümeyede devam ediyor cinsi british yatağım tek kişilik ve artık sığmıyoruz :) son 1 aydır uyurken hiç rahat etmiyorum maalesef geceleri bide odada koşuşturuyor arada çok ses yapıyor gece yatarken kapımı kapatmak istiyorum sizce bu duruma üzülür mü siz kapatıyor musunuz ?

18 CEVAP

Deniz1741

Hayır kapımı kapatmıyorum. Açıkçası kapatmayı da doğru bulmuyorum. Bu benim düşüncem tabi. Bazen tabiri caizse gece kafamda tepişiyor. Yine de kapatmam kapımı. Ev, yatak her yer onun :)

Balimlilac

Hayır kapatmıyorum.Tabiri caizse benimki ağzımın içinde yatıyor,ağzımı burnumu göz kapaklarımı yalıyor sürekli uyanıyorum ama yine de kapıyı kapatmıyorum. Alıştım artık hatta bazı geceler hemen yanıma gelmeyince merak edip yataktan kalkıp bakıyorum nerede ne yapıyor diye. Evde canlı bakmak böyle bir şey komple her şeyi ile o sorumluluğu almak konfor alanlarınızı esnetmek demek.

Catmom777

Siz odanizda kedi istemiyorsaniz neden sahiplendiniz anlamadim. Büyümüs olmasi gereken bu zatn.. Öyle olsaydi tum kediler bir odaya kapatilirdi devlet tarafindan

Rosier4

@Catmom777 şaka mısın sen nerden çıkardın odamda kedi istemediğimi kedime ne kadar iyi baktığımdan ilgilendiğimden haberin var mı senin ne bu önyargı almışsınız telefonu her önünüze geleni yargılama hakkını kim veriyor size ? Mantıklı bir cevabınız varsa fikrinizi belirtin diğer insanlar gibi show yapmanın da alemi yok işine gelmiyorsa okursun geçersin!

bizim evde 3 kedi var ve mutfak dahil hiç bir kapı kapanmaz. kural budur ev onların biz misafiriz çünkü.

Phoenix3

1,5 aylıkken sahiplendim şuan yaklaşık 2,5 yaşında neredeyse hiç kapatmadım kapımı o zamandan beri de benimle uyuyor. Henüz daha genç. Hareketliliği normaldir. Kapatmayın derim. Gezer gelir takılır kendine göre bir yer bulur o. Havalar da soğudu zaten yatırın yanınıza sarılın mis gibi :D

eumenid

Kediler kapalı kapıları hiç sevmez. Bizde de tüm kapılar açık, üç kedimizle birlikte uyuyoruz her gece.

gofretbey38

Benim kedim 3 aylık 1 hafta falan yanımızda yattı uyku düzenim bozulmuştu simdi akşamları oyun oynatıp yoruyorum biz yatarken de önüne kağıttan top yaptım onu atıp kapımı kapatıyorum sabaha kadar rahatsız etmiyor sabah 7.30 da miyavlamaya başlıyor ☺️

CakilYavrukus

Bizim ki de british, sağolsun yatağında ama odamızda yatmayı seviyor. Ayrı pofuduk yatak koyun alıştırın biz kücükken alıştırdık. Hem salonda hem odada pofuduk yatağı var. Kapıyı kapatırsan uyandırır kapının önünde açana kadar miyavlar gece

dadasf

hayır tabi ki de. kediler geceleri bir odaya kitlenmez. bu çok acımasızca. sizi rahatsız etse bile hayır diyerek kesin bir dille bunun önüne geçmeye çalışın. başka da bir çaresi yok

dadasf

hayır tabi ki de. kediler geceleri bir odaya kitlenmez. bu çok acımasızca. sizi rahatsız etse bile hayır diyerek kesin bir dille bunun önüne geçmeye çalışın. başka da bir çaresi yok

Coconutbey

Biz kızgınlık dönemine girdiğinde kapıyı kapatmıştık çünkü sabahları sürekli gelip sürekli miyavlama etrafı cırmalama sesinden bıkmıştık. O da alışmıştı sorun olmuyordu. Ama kısırlaştıktan sonra kapıyı hep açık tutuyorum gece bizle uyuyor bazen, sabahları da bazen gelip yanımıza yatıyor canım oğluşumm☺️☺️

Renklipati

Kapatmıyorum benimle uyuyor,bazan sıcaklık fazla olunca kalkıp kendisi başka yere gidiyor, kapı kapalı olsa asla susmaz miyavlar üzülür

BalOzi

Su an bu mesaji Bal gogsumde uyurken alerjiden gozlerim yasli vaziyette yaziyorum 😅

Bu gercekten tercih meselesi, sirf sizinle yatamiyor diye kediniz sizi sevmeyi birakacak degil ama birlikte uyumanin da aranizdaki bagi guclendirdigi bir gercek. Mesala yaninizda yatmasa bile sabah yaniniza gelip uyanmanizi beklemesi kedi,erin icgudusel olarak sizin “korunmasiz” aninizda sizin arkanizi kollamasiymis aslinda. Bi de gece guruldamalari bagimlilik yapiyo valla hahahsusn

Bulutcemre

Asla kapımı kapatmadım kapatmam da. Siz de kapatmayın. Evlattan rahatsız olunur mu hiç. Ayrıca sınırlarınızı esnetmekten bahsetmiş herkes. Bence bunu bir düşünün eleştirilere tepki vermeden. Uyum sağlaması gereken sizsiniz küçük bebiş değil. Konfor alanınızdan çıkamayacak olan bu sorumluluğun altına girmemeli