Kedim Kum Kabının Dışına Kaka Yapıyor

eylulcok

Selamlar. 2 buçuk yaşında scottish fold kedim var,kendisini 1 yaşındayken hiç yavrulatmadan kısırlaştırdık.. son zamanlarda yeme içmesinde hareketinde sıkıntı yok ama haftada bir iki kez kum kabının dışına kakasını yapıyor. Yaptığı yeri yıkıyoruz,kumu çok pis değil ancak yine de bazen dışarı yapıyor. Kumu değiştirdiğimizden dolayı olduğunu düşünüp başka kum aldık yine aynısı. Kakasında bi tuhaflık yok ama neden yapıyor,nasıl çözebiliriz yardımcı olursanız sevinirim

16 CEVAP

bbars

tuvaletini yaptigi yerlere mama kabini koyarsaniz sorun cozuluyor diye biliyorum benim basima gelmedi fakat arkadasim oyle yapmisti ayrica kedi kumu eleği varsa orda kum biriktigi icin de yapiyor olabilir

simsim1713

Veterinere danışmalısınız bence normalde her şey yolunda olsa böyle bir şey yapmazdı.

bbars

tuvaletini yaptigi yerlere mama kabini koyarsaniz sorun cozuluyor diye biliyorum benim basima gelmedi fakat arkadasim oyle yapmisti ayrica kedi kumu eleği varsa orda kum biriktigi icin de yapiyor olabilir

pablopicasso

Evinizde herhangi bir değişiklik oldu mu? Eşya, düzen, misafir vs.

eylulcok

Güncelleme: yine yapmış uzun süredir nerdeyse her gün aynı saatte yapıyor. Biz uyurken yapıyor acaba uyandırmak için mi? Çünkü bi sıkıntısı olsa gün içinde kum kabına yapmaz kum kabına yaptığı da oluyor hiç oraya yapmıyo değil yani. Kumu da çok pis değil ama kedim çok titiz bi hayvan dokunduğun yeri hemen yalar acaba hiç bi şry olmasın mı istiyo kum kabında? Gerçekten çözüm bulamıyorum ne yapmalıyım:((

vega03

  1. Bir kum kabi alıp deneyebilirsiniz yaptığı yere koyup

kum kabınız ufaklardan ve kapalılardan mı belki rahat girip pozisyon alamıyordur önüne yapıyordur bu yüzden

eylulcok

Bu arada daha önce de aynı sorunu yaşamıştık ama sonra bırakmıştı şimdi tekrar aynısını yaşıyoruz 🤷🏻‍♀️

Deniz1741

Benim kendimde arada yapıyordu. Başka hiçbir sıkıntısı yoktu sonradan kendiliğinden geçiyordu. Testlerini falan yaptırmıştık. Bir şey çıkmayınca veteriner stres kaynaklı olduğunu söylemişti. O aralarda misafir çok gelmişti. Sanırım ondan dolayı olmuştu bizde.

eylulcok

Bi iki kez misafir geldi ama bilemedim ondan mıdır bir hafta oluyo ama misafir geleli. Başka bir değişiklik yok aslında

eylulcok

Mama kabını deneyelim bakalım teşekkürler

eylulcok

Mama kabını deneyelim bakalım teşekkürler

eylulcok

Güncelleme:kedim bunu huy edindi nerdeyse her gün yapıyo arkadaşlar.. veterinere gittiğimde sordum bunu size bir şeye tepki gösterme amaçlı yapıyodur dedi ama bi şey yapmadık biz misafir de gelmedi uzun süredir. Mama koydum mamayı koyduğum tarafa değil diğer tarafa yapmış bu sefer de. Ne yapabiliriz başka acaba :(

Sehri1536

Benim kedim de kumu azıcık pis olsun gidip banyonun giderine yapıyor kakasını. Kumunda pislik olsun istemiyor olabilir ya da kum koku yapmışsa o yüzden de olabilir

eylulcok

Aslında hemen kum kabının dibine yapıyo küçük bi alana ikinci kum kabı sığmaz bile :/