Nasıl Saklanır?

emrezrtrk

Paketi açılmış yaş mama nasıl saklanır?

13 CEVAP

yasement

Konservesinden cikarmiyorum kapagini da geri ortup kucuk cam saklama kabina koyuyorum kapakli. Buzdolabinda sakliyorum.

Ben dolaba koyuyorum buzdolabı poşetine koyup

zuhall

3 gün buzdolabında saklayabilirsiniz. sonrasinda kullanmayin.

emrezrtrk

Buzdolabı posetine koydum bizim kiler var serin bir yer oraya koydum

Breda

Minik cam kavanozda kullanabilirsiniz.. Posetten daha iyi korur..

Buzdolabinda saklanir ama actiktan itibaren en fazla 3 gun icinde kesinlikle bitmesi lazim.

yasement

Bu mevsimde hayir

emrezrtrk

Bozulmaz değilmi korkuyorum birşey olur diye

ağzını kapatıp buzdolabında 3 gün saklanabilirsiniz, hiç bir şey olmaz. buzdolabından çıkardıktan sonra yaş mamaya çok az sıcak su ekyebilirsiniz, aromasını arttır mamanın daha iştahlı yer kediniz.

BanuYuzgec

Arkadaşlar buzdolabınsa saklayabiliyoruz ama kedim sabah verdiğim mamayı bitirmeden tabağında bırakırsa akşama kadar bozulur mu

eltarcin

Yaz olsa zaten kokudan duramazsınız. Yazın bizim buzdolabında bile kokuyor. Tabii açıkta durması iyi değil. (Karınca, böcek, toz vb. şeyler) O nedenle kışın bozulmaz ama kirlenebilir. Niye akşama kadar açıkta kalsın ki? Bir de yaş mamaymış, ben koyduğumda bitmesi 2 dakika sürmüyordu :)

NehirC

Mevsim kış olsa bile evler sıcak. Bence dışarıda bırakmayın, buzdolabına koyun.

emrezrtrk

Büyük folyolu kare bir paketin içindeydi bitiremedi bende saklamaktan korktum o yüzden sokak hayvanlarına verdim