Çiftleşme Ve Yuvalık

Hilsk

Merhaba arkadaşlar. 2 muhbbet kuşum sürekli öpüşmeye başladılar dipdibeler diye yuvacık taktım kafesteki dikkat dağıtıcı oyuncakları çıkardım fakat daha hiç yuvalığa girmediler. Nerede yanlış yapmış olabilirim? Bir de yem ve su dışında herhangi bir takviye de bulunmuyorum pek bir bilgim yok tecbüreli sahipler genel bir bilgilendirme yapabilir mi? 🙏

3 CEVAP

Hilsk

Aaaa çok teşekkür ederim bu bilgi için en iyisi en kısa zamanda veterinerimizle görüşmek

aslihan_e

Dişinin ilgisi varsa girer ama bence hiç yumurtlatmaya çalışmayın çünkü yumurtlayan dişiler çok çabuk ölüyor.

Kero22

Kuşlarınızın yaşını doldurmamıştır doldurmuş ise dişi kuşun isteğine bağlı olur. Sularına takviye vitamin koyabilirsiniz B-C-E gibi yemlerine de arada mevsime göre kış ise aspur katabilirsiniz direk daldarılar satılıyo haftada 1-2 gün verebilirsiniz :)