Acil Yardim Bekliyorum Lütfen. .

Susamsusi

Benim bi kedim annemin de kuşu var kediyi kuşun yanina getirdigimizde kuş kafesin ustundeymis kedi üstüne atladi ama kuş kaçtı. Fakat o günden beri kuşun davranışları değişti sesi kısıldı .konusuyodu daha az konuşuyo . Tüyleri kabarık sürekli. Nefes alıp vermesi de değişti. Veteriner kontrol etti sagliginda bi problem yok demis pek öyle degil sanki Ne yapmak gerekir kuşa bişey olursa kendimi sorumlu hissedicem lütfen yardim edin.

11 CEVAP

ursaminor

Doğal döngü içerisinde kedinin kuşları yediğini, en çok avlandığı şeyin kuş olduğunu biliyorsunuz. Yani bir katille aynı odada kaldığınızı düşünün. Ve katil üzerinize atlıyor. Psikolojiniz bozulur elbette. Onun da bozulmuş. Güvende hissetmesi lazım. Onu sevin, ilgilenin. Güvende olduğunu hissettirin.

Kedi ve kuş aynı evde elbette yaşar, ama bunun için kedinin yavruluk döneminden alıştırmak gerekiyor ne yazık ki... Yani tabağına başka kuş yanına da arkadaş kuş pek mantıklı değil.

Reyyanhan

Benim kuşum dışardan gelen patlama sesi ni duyunca kendin ı kafeste iken alta attı . Daha sonra 2 3 gün kafesin yukarısın a çıkmadı . Ve stresten tüyleri kabarık kabarık gezdi . Bizimle de eski ilgisini kaybetti . 1 hafta olmadan vefat etti . Kuşlar korkuya hiç gelemiyo. Veteriner neler yaptı ama fayda etmedi .

Susamsusi

Ben evliyim kediyi anneme görsünler diye getirdim sadece yani kediyle kuş ayni evde yaşamıyor. Peki bu fizyolojik degisiklikler normal mi

kuş strese girmiştir

teşekkürler:)

akitalove

Benim kuşumuda kedim vardi kedim kapmişti agzina aldigi gibi kacirdi kasla goz arasinda hemen agzndan aldim sonra kafesine koydum 4 gün boyunca ne konuştu ne öttü tüylerini kabarttı ben de bol bol ilgilendim ve suyunu vitaminsiz birakmadim boylece iyilesti ve konusmaya basladi :) siz de aynisini yapin suyunu vitaminsiz birakmayin bol bol ilgilenin

Susamsusi

Tekrar veterinere götürdük korkmus strese girmiş olabilir dedi antibiyotik de verdi. Konuşmasına bişey diyemem dedi. Sizlere de çok teşekkür ederim gerçekten

Susamsusi

Tekrar veterinere götürdük korkmus strese girmiş olabilir dedi antibiyotik de verdi. Konuşmasına bişey diyemem dedi. Sizlere de çok teşekkür ederim gerçekten

zeynepgurgen

@goknurkaraceper Lütfen eski tarihli sorulara cevap yazmayın. Güncel olanlar altlara düşüyor ve ne yazık ki gözden kaçırıldığı için insanlar cevap alamıyorlar.

peki ben tarihine bakmadım güncel olanda göremedim

zeynepgurgen

Tarihlere bakarsanız ayırt edebilirsiniz. Güncel olanlar en üste çıkıyor zaten. :)