Mubabbet Kuşları Kağıt Veya Peçete Neden Yer

Kero22

kafesin tabanına koyduğumuz kağıt veya peçeteleri yiyorlar . Vitamin(a-c-d-e) , minarelleri blok ve gaga taşını veya kalamar kemiğini tüketmelerine rağmen ne eksiklikleri olabilir. Kağıt muhabbet kuşların altında olduğu için doğal olarak pisliklerinide yemiş oluyorlar ne yapabilirim.

3 CEVAP

aslihan_e

Kafes taban ızgarası oluyor tabana koymak için, o zaman alt kısma ulaşamıyorlar. İnternet sitelerinde satışı var, kafesinize uygun bulabilirseniz bakın isterseniz. Bazı kafeslerde hazır olarak da satılıyor. Kağıt yemeleri çok zararlı. Ben kuşlarıma her gün meyve falan veriyorum (havuç, elma, muz, çilek vs.), arada biraz daha zararlı ama seviyorlar mesela kepekli bisküvi maşalıyorum, bazen kaçamak yapıp Doritos da asıyorum tuzlu diye ona bayılıyorlar. Onların da tuz ihtiyacı olduğu için arada yemelerine izin veriyorum. O yüzden tabanla uğraşmalarına gerek kalmıyor. Ağızları boş durmuyor. Bir dişimiz sadece kağıttan yuva yapar kendisine ama yemiyor o parçalayıp atıyor fazlalıkları kafesin dışına.

aslihan_e

Izgara tabana yakın geliyor demek ki aralıklardan ulaşamamaları gerekti.

Kero22

ızgaraları var ama genede yiyolar