Acana Mama Hakkında Bilgisi Olan ?

YASEMINY

kuru mama olarak acana kullanıyorum (adult smaal breed ) olanını . fakat şimdi tekrar mama alıcam tekrar acana almayı düsünüyorum . acananın bir sürü tahılsız maması varmıs . önerebileceğiniz mama varmı ? bu arada köpeğim french buldog . küçük taneli mama olması lazım.

23 CEVAP

Feronia

Yaş mamanızı değiştirin. Kuru mamanız gibi iyi bir yaş mama kullanın. Instinct şiddetle öneririm. Diğer tavsiyelerim:
Naturea
Applaws
Meradog
Sapphere
Animonda Gran Carno
Schesir tahılsız
Bozita
Ve çeşit olarak GimDog da fena değil.

zeynepgurgen

Bu veterinerlerin yaş mama düşmanlığı ne olacak böyle?

Feronia

Hangi yaş mamayı veriyordunuz? Yaş mamayı kesince ishal düzeldi mi? Ve gelecekte söylemeniz için, tekrar yaş mamaya başlayınca ishal olacak mı?
Bunları soruyorum çünkü yaş mama ishal falan yapmaz.
Acana konusuna gelince. Acana'nın ürettiği mamalar her ırk ve yaş grubuna uygun olduğu için taneleri büyük değil. Classics serisi biraz daha ekonomik ve düşük tahıllı bir seri. Onun dışındaki mamaları kullanabilirsiniz.

zeynepgurgen

Fiyat konusu öyle ancak bir veteriner tarafından kötülenmeyi asla hak etmeyen bir mama. Onların millete RC kakalamaktan başları dönmüş bence.

Feronia

@zeynepgurgen
Aynen :/
Bu arada ben de Schesir'i çok iyi bulduğumu söyleyemem. Fiyatı kalitesi için yüksek bence.

Feronia

Evet o konuda çok haklısınız. Veterinerlik mesleği ticarete döndü iyice.

zeynepgurgen

Galiba kakalamakla kalmayıp kendileri de öyle besleniyor. Bu onun kafası. :D

eltarcin

İnşallah gelecekte öyle bir veteriner olmam :/

eltarcin

Bilmiyorum valla :D Olmam inşallah :D

zeynepgurgen

Olmazsın sen kalbi güzel insansın :)

eltarcin

Bunları bir yere kayıt edeyim bari :) Öyle bir şey olursa (ki umarım olmaz) bunları okuyayım. Kendime gelirim :))

Siyah_beyaz

@zeynepgurgen.
Eee sonuçta schesir onlara sponsor olmuyor değil mi? Bedava da vermiyor beynini de yıkamıyor :) niye onersin ki para kazanamadığı bir markayı?

zeynepgurgen

Otursun kendi yesin kendi önerdiklerini. :D

zeynepgurgen

Reflex kalitesiz bir marka ama ben Schesir mamayı bile kötüleyen veterinere denk geldim.

Feronia

Olabilir :D