Tasmasına Nasıl Alıştırıcam

dudukiz

Kedim şu an sekiz aylık ben küçükken tasma takmadım ama şu an takmak istiyorum denedim sürekli ayağıyla tasmasını çıkarmaya çalışıyor ne yapmalıyım alışması için

19 CEVAP

Miniss

Tasma sadece süs için
mi takılıyor? depremde ya da sokağa kaçma durumlarinda çok işe yarayabilir.Dun güvenlik kilitli ve üzerinde numaramin yazdığı bir tasma siparişi verdim önceki tasma denemelerimde kedim rahatsiz olmustu ama bi sekilde alostirmak zorundayım.Tasmanin kumasi da onemli .kalin,rahatsiz edici bir kumassa alışması daha zor olur. bn Instagramda atolyepot sayfasondan soparis verdim henuz elime ulasmadi ama kaliteli gozukuyor

dilanbulent

Evden dışarı çıkmayan kedinize ne için tasma takıyorsunuz? Kediye işkenceden başka bir şey değil bu bırakın ne gerek var. Sizin boynunuza tasma takalım da her hareketinizde zili ötsün bakalım nasıl oluyor. Zili çıkarırım diyenler var e çıkarınca ne anlamı kaldı o zaman? Başlı başına saçma bir şey uğraşmayın

Havva6134

Yavruyken bi heves tasma taktım sonra rahat edemiyordur diye çıkardım geçenlerde denemek için taktım uzun tüylü bi kedim var daraltmasın diye çok sıkmamıştım bi şekilde tasmayı alt dişlerine geçirmiş ağzı açık salyası akar bi şekilde buldum ağzını kapatamıyor tasmayı da dişi takıldığı için eski haline getiremiyor iyi ki ben evdeyken oldu dedim deprem olarak bakınca isimli numaralı bi tasma da şart gibi ama anlattığım olaydan sonra korkuyorum daha mı sert olmalı acaba materyali

İlk önce tasmadaki boşluk ve darlık yeterli mi buna dikkat edin eyer bunlar yeterli ise kedinize tasması takılıyken bol bol oyun oynatın oyun oynadıktan sonra muhtemelen tasmasını unutacaktır aynı zamanda kediniz tasması ile uyursa kesinlikle uyandırmayın bir gün geçtikten sonra yüksek ihtimalle alışmış olacaktır

bu arada kediniz tasmayı bir yere takar. sandalye ayağı, pencere kenarı vs. çıkartamaz ve kendini kurtaramaz bla bla. tasmayı süs için kedilerinize takmayın. maymun değil onlar. bu arada bilmeden yorum yazmayın.

Dann

Tasma konusunun gerekli olduğunu düşünmüyordum. Depremden sonra artık gerekli olduğuna eminim. Tasma almış olsaydım saatlerce kutunun içinde tutmak zorunda kalmayacaktım. Ev içinde takmasada alıştırılması gerektiğini düşünüyorum. Zorunlu olarak evlerimizden çıkmamız gerekebiliyor.

Balimlilac

Deprem durumunda çip pek işe yaramaz. Kimse o kargaşada açık vet bulup çipi var mı yok mu diye bakmaz ama isimli numaralı tasma olursa telefonu hemen ararlar. Ben zilsiz isimli telefon numaralı tasma takıyorum. Güvenlik kilitli ve zilsiz olursa tasma kullanımı gayet makul diye düşünüyorum.

instagram çipli ve evden kaçmış bulunamayan deprem kedileri ile dolu. çip hiç bir işe yaramadı. değrem bölgesinde açık veteriner yok. veteriner bile yok. rezalet durumlar yaşanıyor yani. bunun dışında kedi tasmadan kurtulur ve kaçar. deprem sonrası en önemli şey kırık olmayan bir box. sakın sakın minik köpek tasmalarını kedinize takmayın. kediler çok kıvrak anında bacaklarını çıkartıp kaçıyorlar ayrıca öyle tasmaya köpekler gibi alışkın olmadıkları için daha çok tırsıp kaçıyorlar. broadline sonrası bir kedime ameliyat giysisi giydirdim yalamasın diye kedi korkudan yerden kalkmadı 6 saat.
bu arada herkes bildiğini yazıyor burada. soruya cevap yazıyor birbirine laf atıp iletişime girmiyor. kavga isteyen için twitter gibi güzel platformlar var. ben soruyu okuyorum biliyorsam cevap yazıyorum. başıma gelenleri paylaşıyorum kimsenin dediğine laf atmıyorum genelde çok ters bir şey olmadıkça. ve evet bazı şeyleri biliyorum da yazıyorum.

alışmasın kedilere tasma takılması çok iyi bir durum değil. zarar vermesi muhtemel kendisine çünkü.

Bu arada kediniz tasmasına alıştıktan sonra kedinize her hangi bir zararı olmaz

dilanbulent

Yanlış anlaşılma olmasın biraz sert yazmış gibi görünmüşüm. Kediler bizden çok daha iyi duyan canlılar. Tasma örneğini vermemenin sebebi olayı daha iyi anlamanızdı. Tekrar okuyunca biraz kaba yazdığımın farkına vardım ama kötü bir niyetim yoktu. Kedinize tasma takmayın :)

@emel_danismanyahoocom hanımefendi bana mı dediniz bilmeden yorum yazmayın diye anlamadım açıkçası. Bilmediğim bir durumun olduğunu düşünmüyorum. Bize tasma taksalar, her hareketimizde zili ötse nasıl hissederiz? Bir de kedilerin kulakları bizden çok daha iyi duyuyor bunu da hesap etin. Bilmeden bir yorum yazdığımı düşünmüyorum. Siz de tasma konusunda yazdıklarınızda haklısınız bir yere takılma ihtimali var boğulma riski bile söz konusu.

@dilanbulent yok size yazmadım. ☺️

Minminik

benimki asla takmıyor tasma, çipli olduğu için deprem kaçma durumlarında çipe güveniyorum.

@emel_danismanyahoocom kendisinin bana yazdığını düşünüyorum ancak tasmanın gerekli olduğunu düşünen bir sürü insan var özellikle deprem anlarında ancak ben kedisini nasıl tasmaya alıştırabileceğini söyledim diye kendisi bana bilmeden yorum yapmayın diyor (sanırım kendisi çok fazla şey biliyor(!))

dilanbulent

@Minikkedicikkk ben size özel bir yorumda falan bulunmadım? Soruyu yazan kişinin yazdıklarını okuyup ona göre cevap verdim. Sana özel bir şey neden yazayım? Yazsam da sana bir şey demek düşmez herkes kendi düşüncesini yazıyor burada. Eleştiri kabul etmiyorsan bu senin problemin