Kedim Çok Fazla Tüy Döküyor

Vegasama

Merhabalar İstanbulda üniversite okumaktayım ve 1.5 sene önce sahibi olduğum Vega’yı sahiplendim Eylülde 2 yaşını dolduracak. Beyaz tekir kedim inanılmaz tatlı ve şirin ancak çok kötü tüy dökülme sorunumuz var. İnternette yoğun araştırmalar sonucu N&D kedi maması aldım 1 aydır kullanıyorum lakin nafile inanılmaz tüy döküyor. Yüzlerce forum site gezdim o mama şu mama bu mama karar veremiyorum bana kesin sonuç verecek bir mama lazım. Kedim mama ayırt etmiyor ve şuan 6 kilo yeterki şu sorun çözülsün :)

30 CEVAP

Feronia

Orijen Six Fish mama + Instinct yaş mama + Naturalis Adramys şişe balık yağı + Naturalis Adramys kediler için sarımsaklı bira mayası tozu

Benim1kedimvar

Sarimsakli maya tableti yazmaktan sıkıldım ama gercekten ise yariyor ustelik cok ucuz.
Bi de beyaz tuylu kediler daha cok tuy dokuyo

Tavuga da alerjisi olabilir mamaniz neli

eltarcin

Mamanızı Instinct veya Orijen olarak değiştirmenizi öneririm. Ek olarak vitamin ve sarımsak tableti kullanabilirsiniz.

Vegasama

Tavuklu ve kuzu etli mamaları denedim yine de nafile :(

zeynepgurgen

Arkadaşların dediği gibi sarımsaklı bira mayası deneyin. İlaveten organik balık yağı.

Edaaaa

Kedi vitamini alsana. Gimcat multivitamjn aldım ben ise yarıyor. Vitamin eksikliğinden olur çoğu zaman

anfrenee

Birseye alerjisi olabilirmi?

anfrenee

Bence veterinerinize sormnizda fayda var birseye alerjisi olabilir tedbir icinde olsa onerririm :-))

senasever

Yani komik olacak belki ama çocukluğumdan beri benim de saçlarım herhangi vitamin eksikliği ya da hastalık olmadığı galde fazlaca dökülür. Her sabah yastığımın üzerinden 15 tel filan toplarım herhalde. Sıkıntısı yoksa veteriner de normal dediyse gerçekten bir problem olmayabilir. Olamaz mı :)

Vegasama

N&D Kuzu Etli Yaban Mersinli mamayı kullanıyorum lakin fayda etmedi şimdi balkabaklı olanı almayı düşündüm veya acana cazip geldi dediklerinizide deneyeceğim.

Vegasama

Tabii önerileriniz için herkese teşekkürlerimi iletiyorum.Dediklerinizi deneyeceğim ve sonuçlarını yazacağım. Şimdi ise Instinct Ultimate Protein Chicken Tavuk Etli mama ve Acana Pasifica mama arasında kaldım önerebileceğiniz hangisi olur?

Vegasama

Selamlar petlebi forumu. Sorunumu yazdığım günden beri dediklerinizi harfiyen uyguladım yani sarımsaklı bira tabletinden yaş mamaya, balık yağına kadar aldım 2.5 aydır kullanıyoruz sonucu yazmak istedim. Sonucumuz nafile... Dediklerinizin hepsini yaptım fakat tüy dökümü gram azalmadı bu durum beni feci üzüyor... Farklı tavsiyelerinizide bekliyorum

omrtyyp

tuy dokumunde en sık gorulen sebep mamadir vitamin eksikligidir. mama degisikligi yapmaniza ragmen sorun cozulmediyse alerjik olabilir. son kez bir hipoalerjik mama alip denemenizi tavsiye ederim. bunun disinda bazi kediler genetik olarak tüy dökmeye yatkındır. yani her yolu denediyseniz, suan tuy dokumunu azaltmak icin yapacaginiz sey duzenli ve sık taramak olacaktır.
Furminator tarak edinmenizi ve normal günlük tarama dışında haftada birgun onunla guzelce taramanızı tavsiye ederim.

omrtyyp

ayrıca dişi tekir bir kedi icin birazcık kilolu sayılır. ileride olusacak problemler nedeniyle bu duruma da dikkat edin derim.

muezzagumus

Sarımsaklı maya tableti hamile kedilere de veriliyor mu?