Acil Mama Tavsiyesi.

Sutunannesi

Kedimin hassas bir sindirim sistemi var. Şu Zamana kadar onunla yaşadığımız her problem sindirim sistemi üzerindeydi. Ve son rahatsızlığı kanlı kakadan sonra artık anladım ki acana Benim kedime yaramıyor. Burda çoğu kişinin tavsiyesi ile almıştım tahılsız olduğu ve iyi içeriğe sahip olduğu için. Ama demekki benim kedime ağır geliyor. O yüzden veterinerimizin de dediği gibi hassas sindirim sistemine sahip olan kediler için bir mama almam gerek. Ama bu konu hakkında hiç bilgim tok. Bu arada kedim balıklı mama kullanıyor onun doğrultusunda bir mamaya geçersem geçiş süresi daha iyi olur diye düşünüyorum. Yani balıklıdan tavukluya geçip onun sindirimini daha da yormak istemem. Lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz. İnternette biraz baktığıma göre hills ve rc gördüm sadece daha fazla alternatif var mı bilmiyorum. Ve Hangisi daha iyidir fikrim Yok. Sizler burda mama konusunda bilinçli insanlarsınız umarım fikirlerinizi benimle paylaşırsııız şimdiden teşekkğrler

19 CEVAP

SelinTuksal

tek go! sensitive satan yer burası değil. daha tükenmeyen birsürü var elif örnek olsun diye attım sadece :D

pongul

brit care lilly deneyebilirsiniz

Ceronimo-

Sanırım Sanabelle’in hassas sindirim sistemine sahip kediler için maması vardı, bir bakın isterseniz

ursaminor

Go sensitive 95-100tl civarı yahu
https://www.*********.com/Pet-Curean-Go-Somonlu-Tahilsiz-Yetiskin-Kedi-Mamasi-18-Kg,PR-71913.html

hatta *********'nın indirim kodu var %10 indirim yapıyor alacak olursanız kodu veririm size.
Üstelik kapıda öde seçeneğini de işaretleyip alışveriş yapabilirsiniz. Yani petshoptan almışsınız gibi olur işte.

Sutunannesi

Baktığım bir kaç sitede 170₺ civarı bir fiyat görünce indirimsiz, petshoplards da bu civarda olabileceğini düşünerek hiç internette araştırmadım daha fazla. Ama evet buradaki fiyat diğerlerine göre çok daha uygun. Veterinerimle de iletişime geçip tam bir karar vereceğim artık bu mama konusu için çok çok teşekkür ederim :)

Hassas sindirim sistemine ozel mamalari da kullanabilirsiniz ya da tahilli mama kullanabilirsiniz ve miktarindan fazla vermeyin sadece kuru mama vermek de saglikli degil bunuda belirtmeden gecemeyecegim kedinizin hassaslasmasi sadece kuru mama yemesinden kaynaklanmis olabilir.zaten her mama her kediye iyi gelmez hangisi iyi geliyorsa onu kullanin.

SelinTuksal

https://urun.***.com/kuru-mama/petcurean-go-somonlu-tahilsiz-yetiskin-kedi-mamasi-18kg-P186300444?cid=604001&gclid=CjwKCAiAt8TUBRAKEiwAOI9pABp_w44Vr014TM4vhUOdVW5FdqgH7iIxvMF-aVGSLKEqT85Hl24uIxoCPiAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

burada fiyatı da uygun. bir bakın buna. hem de balıklı. bence tam size göre :)

Sutunannesi

Bu hafta içi brit care lily alacağım. Önerileriniz için çok teşekkür ederim

Sutunannesi

zaten hassas sindirim sistemine özel mama arıyorum ama marka konusunda hangisini almalıyım bilmiyorum her yerde rc görüyorum çoğu forumda da rc kullanan insanlar yazmış. Sizin önerebileceğiniz bu doğrultuda mama yapan markalar var mı merak ettim ve sanabella yı gördüm bende ama ilk defa duyduğum bir marka o yüzden iyi kötü yorum yapamadım. İyi bir mama markası mı içerik olarak

Sanabella iyi bir mama fakat soyle bir durum var bazi kediler ishal oluyor bu konuda sizin kedinize nasil gelir kullanmadan bilemezsiniz.

Kullanan insanlar memnunsa alin mamayi genel yorumlar cok onemli cok kisi o mamadan memnunsa rahatsizliga iyi gelmisse deneyebilirsiniz.

SelinTuksal

Go! nun bu duruma uygu ve çok beğendiğim, acanayla aynı fiyatta olan bir maması var.

eltarcin

Selin, tükenmiş maalesef :/

Sutunannesi

Dediğiniz mamaya baktım ama indirimsiz fiyatı 1,8kg si 170₺ gibi bir fiyat. Maalesef benim bütçemi aşacak :(( yani acanayı da ordan burdan kısarak alıyordum. İnternetten alışveriş yapmadığım için de sıkıntı oluyor benim için. Yani tahılsız olması mühim değil belki de kedime ağır gelen tahılsız olması bilemiyorum. Ama mamadan kaynaklandığına emin gibiyim artık

SelinTuksal

pongul'e katılıyorum. ben de ilk önce tam brit care yazacakken go! geldi aklıma ve onu yazdım.