Sokak Kedisini Çip Kaydı Yaptırmak

witcchy

Sokağımızda baktığımız 1 yaşındaki kediyi kısırlaştık, şimdi kayıt altına aldırmak istesek nasıl bir yol izlemek gerekiyor? İnternette barınaktan hayvan sahiplendirme belgesi yazıyor, bunu daha önce alan birisi varsa destek olabilir mi?

3 CEVAP

Ozgvl

Benim bildiğim il veya ilçe tarımda direkt çip takıyorlar herhangi bir belge istediklerini duymadım. Barınaktan sahiplenenler için olabilir belki o.

Ummuglsm

Sokaktan bir kediye cip taktırmak tarım ilçe müdürlüğüne gidebilirsiniz.Kimin adına kayıtlı olacaksa onun bilgileri alınıyor ve karnesini veriyorlar. Veterinerlerde yapıyorlar ama daha pahalı oluyor

Anonymus985465

Sojak kedisi olarak Barınakta çip taktırabilirsiniz.
Ancak kendi adınıza kayıtlı olmasını istiyorsanız İlçe Tarım veya vet kliniğinde çip taktırabilirsiniz.
Ancak sokak kedisi olduğunu özellikle belirtinki, işüzarlık yapıp ceza istemesinler