Muhabbet Kuşum Benden Kaçıyor

Silablgn

Kuşum daha dün eve geldi elimden çok kaçıyor avucumla beslemeyede çalıştım ama yaklaşmıyor bile elime nasıl alıştırabilirim

2 CEVAP

KimJeongguk

Uçmayı öğrenmeden yem kırmayı öğrendiğinde almanız lazımdı ele alıştırmak için. Aksi halde uçmayı öğredikten sonra alışsanız asla yüzünüze bile bakmıyorlar çok büyük çaba gerekiyor ama imkansız gibi bir şey neredeyse.

aslihan_e

Arkadaşın dediği gibi bebeklikten alışmamışsa büyüdüğünde alışması çok zor. Kaldı ki bir de dün gelmiş siz hemen elime gelsin istiyorsunuz. Önce bir hayvan size güven kazansın, yaklaşmaktan korkmasın da sonra elinize alışırsa alışsın. Kafes teline meyve asın her gün, onunla konuşun, zamanla size güven kazanır ama elinizden yer mi bilemem. Onların da huyları var. İki büyüttüğüm yavrudan biri aşırı yabani olurken diğeri benden hiç korkmazdı mesela.