Nd Kedi Maması Önerir Misiniz

Nd'nin bu mamasını kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

21 CEVAP

KimJeongguk

Bizim su içmemizde bir sıkıntı yok çok şükür. Bazen de Tavuk parçalarını tavuk suyuyla birlikte veriyorum içip yiyor. Su ile ilgili sıkıntısı varsa su pınarı deneyebilirsiniz. Benimki sürekli taze su içmek istediği için günde 4 defa kabını yıkayıp suyunu yenilediğim oluyor bu yüzden su pınarı almayı düşünüyorum uzun zamandır.

Palyaco

Nd kalitesi tatilsilmaz en iyi 3 mamadan 1 idir

KimJeongguk

Somon-Portakal olanını kullanıyoruz çok memnunuz.

KimJeongguk

2-2.5 ay oldu. Çok severek yiyor, tüyler yumuşacık. Bir sıkıntımız yok çok şükür memnunuz.

HaydutveNazli

Veterinerimiz bazı kedilerde böbreklerde problem yaşattığını söylemişti ben o yüzden cesaret edemedim ama yıllardır kullanan arkadaşım var

Nd protein oranı şu an %36 önceden daha yüksekti acaba ondan olabilir mi böbreklerden problem

KimJeongguk, böbreklerde problem olabiliyormuş veterinerler öyle diyormuş bilemedim başka ne önerirsiniz

HaydutveNazli

Hills kullanıyorum ben kedilerime iyi geliyor

KimJeongguk

Mamayı ölçüyle vermediğiniz sürece her şeyden korkun. Biz ölçülü olarak besleme yapıyoruz ve değerlerimiz gayet iyi. Haldur huldur zamansız verilirse ve sürekli olarak yerse zaten dünyanın en iyi mamasınıda alsanız böbreğinde ciğerinde sıkıntı çıkarır. Günlük yemesi gereken gramajı aşmıyoruz biz.

KimJeongguk

Exclusion önerebilirim içeriği temiz. Hill's önerebilirim yavruluk döneminde kullandık ve çok memnunduk tüy kalitesi harika olmuştu. En uzun yaşayan kediler genelde Hill's yiyor bizde geri Hill's'e dönmeyi düşünüyoruz açıkçası.

mehtapkaplan

Ben 7 aydır tahılsız olanlarını kullanıyorum. Memnunum ama arada değişiklik yapıcam. Tavuklu narlıyı kullandım sonra balıklı portakallıdan devam ediyorum

huqi

Ben yıllarca n&d aldım kedime ve daha yeni hemogram/biyokimya yapıldı karaciğer ya da böbreklerinde hiçbir problem yok çok sağlıklı. Ancak kedim çok hareketsiz bir kedi ve alerji problemleri başladı şu an mecburen klinik maması veriyorum. Eskiden saçma gelirdi ancak şu an hareketsiz kediler için n&d mama'nın uygun olmadığını düşünüyorum. Diğer kedime ara ara kuru mamasını alıyorum ve yaş mamalarını da alıyorum, yaş mamalarını çok seviyor.

stellabennett

ben kullanmadım genel olarak mamalar bazı kedilere çok yarıyor bazılarına hiç yaramıyor bence deneyip görün genel olarak N&D kaliteli bir mama ve bu çeşidi de tahılsız olandan daha iyi bence tahılsız olandaki protein fazlalığı bazen ağır gelebiliyormuş

KimJeongguk, ben de ölçerek veriyorum ancak kedim fazla su içmiyor o yüzden tereddüt ettim nd alıp almamakta, hills yiyen kedilerin en uzun yaşayan kediler olduğunu bilmiyordum öneriniz için teşekkür ederim deneyeceğim.💜

HaydutveNazli

Ben kedimin aldığı sıvı miktarı artması için yaş mamayı suyla açıyorum çok seviyor. Nd nin yaş mamaları gerçekten harika özellikle deniz ürünlüsü.