Kuşumun Fazla Dal Darı Yemesi

Silablgn

1 günde 1 tane dal darı otunu bitirdi neredeyse daha yavru bide yemesi dahamı kolay oluyorda bu kadar yiyorki bi zararı varmıdır bu otun

2 CEVAP

KimJeongguk

Evet darıyı yemesi daha kolay ama sürekli yememesi lazım. Yem kırarken enerji harcıyorlar ve kilolarını bu sayede koruyabiliyorlar ama daldarı çok kolay yenildiği için hızlı kilo artışı yapabilir.

grsaras

Dal darını çok severler ama sürekli vermeyin sağlıksız olacaktır haftada 2 kere verin.Dal darı ve yem dışında da farklı besinler(haşlanmış yumurta,maydanoz vs. internette daha fazla öneri var) verirseniz kuşunuzun sağlığı açısından iyi olur her zaman aynı yemi yememiş olur hem.