Dişi Sultan Papağanı Yanına Eş Alırsam Küser Mi

Iremsisli

3-4 yaşlarında Dişi Sultan papağanım var (üç yıl önce kedili olan bir evden sahiplendim) evde bir de kedi olduğu için kuş benim odamda duruyor ve çalıştığım için sürekli oyun oynayamıyorum odada ona arkadaş olsun diye Sultan papağanı sahiplenmeyi düşünüyorum ama emin olamıyorum kurulu düzeni bozulur mu diye, sahipleneceksem dişi mi erkek mi sahiplenmeliyim kafam çok karışık yönlendirebilecek bir bilen yardımcı olabilir mi

2 CEVAP

aslihan_e

Onların da kendi zevkleri var mesela bir kuş alırsınız nefret eder, başkasını çok sever. Kuşçuya kuşunuzu götürün ve orda yanına koyduğunuz kuşa karşı tavrına bakın. Genelde erkek-erkek iyi anlaşırlar ama dişiler biraz daha geçimsiz olur. Yine de belli olmaz. Erkek alırsanız tabi ki daha iyi anlaşma ihtimali var.

aslihan_e

Yanına yavru olarak almayın ama öyle pek hoşlanmıyorlar genelde. İlerde eş olarak da kabul etmiyorlar pek.