Muhabbet Kuşu Yem

Silablgn

2.5 aylık fln bir muhabbet kuşum var dal darını çok yiyor yem yerine dal darı vermemi söylediler çünkü yemini zor yiyor zararlı olmazmı sürekli dal darı yemesi yemini kırabiliyor ancak sanki zorlanıyor gibime geldi 3 tane petshop gezdim yavru muhabbet kuşu yemi almak için 3 de gerek olmadığını ve 1 tanesi yavru muhabbet kuşu yemi olmadığını söyledi yavru muhabbet kuşu yemi yokmu meyveli yemleri daha mı çok sever

1 CEVAP

KimJeongguk

Yavru muhabbet kuşu yemi yok siz endişelenmeyin o kırmaya çalışa çalışa artık yem kırma konusunda kendini geliştirecek ve artık kolay kırmaya başlayacak. Eğer siz önüne darıdır, Kanarya yemidir gibi yumuşak tohumlar koyarsanız onları daha kokay yiyebildiği için yeminden uzaklaşır ve bir daha yeminden yemez. Yeminden başka artı olarak bir şey vermenize gerek yok 2-3 haftada çıtır çıtır yem yemeye başlar.