Lütfen Hemen Yardımcı Olun.

Muhabbet kuşumu alalı 1 hafta oldu. Ev 2 katlı ve alt kata kedi girebiliyor yani aşağı koyduğum zaman yanında durmam gerekiyor ama okula gidiyorum bu yüzden kafesin yerini gün içinde çok sık değiştiriyorum ama onu yalnız sessiz odaya kapatmak da istemiyorum. Acaba onu bir odaya sabit koysam ilgilensem ama sessiz bir odada dursa birşey olur mu? Çünkü kafesin yerini değiştirmek doğru değilmiş diye duydum.

1 CEVAP

dissiz

Muhabbet kuşlarının yaşam alanları sabit ve değişmez olmalıdır. Kafesin yerini sık sık değiştirmek, kuşun stres yaşamasına ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Muhabbet kuşları sosyal hayvanlardır ve insan etkileşimine ihtiyaç duyarlar, bu nedenle yalnız sessiz bir odaya kapatmak doğru bir yöntem değildir. Eğer kuşunuzu sabit bir yere yerleştirirseniz, onu düzenli olarak besleyebilir, suyunu değiştirebilir ve yeterli egzersiz imkanı sağlayabilirsiniz. Kuşunuzun sağlıklı kalması için düzenli olarak veteriner kontrolüne götürmeniz de önemlidir. Ayrıca kedinin kuşa zarar vermesini önlemek için kafesi güvenli bir yere yerleştirmeniz gerekmektedir.