Kedilerim İle Yurtdışı Na Çıkıyorum

JujuAlkn

Meraba kedilerimle arabayla yurt dışına çıkcaz pasaportları tam aşıları vs yapmamız gereken başka bir şey varmı viyanaya gidiyoruz orda sınırda sorun çıkmaz degilmi kanunen götürebiliriz

4 CEVAP

Ilknux

Merhaba , gideceğiniz ülkenin şartlarını araştırmanız lazım.
Biz Hollanda ya götürürken kuduz titre testi yaptırıldı. Karnelere seyahat edebilir diye veteriner onayı lazım. Titre testinin sonucu ile tarımdan onay aldık

JujuAlkn

Veteriner onay verdi kuduz testinde yaptık 1 yıl olmadı daha herseyleri tam ekstra bi evrak istemiyorsa

Ozzey

Merhaba araştırmanızı tavsiye ederim yoldan dönmek ya da kediyi bırakma zoruna kalabilirsiniz Avusturya konsolosluğu dan bilgi alın. Titre testi 1 yıl olmuş kabul etmeyebilirler. Titrenin sonucu da 1 aydan uzun sürüyor. Bir de yurt dışına kedi götürürken tarıma para ödeniyor diye biliyorum onu yakininizdaki bir tarım orman veteriner birimine sorun. İyi yolculuklar

JujuAlkn

Meraba 1 yıl olmadı süre hala geçerli biz haziranda yaptık kuduz testini kedilerimizi bırakmayız en kotu geri döneriz ama biz veterinerimizin dediği herseyi yaptık tarim ve ormanda para ödedik sanirim onu işlemlere vetereniremiz bakmıştı pasaportları da hazır şuan