Kuşum Kafesine Girmek İstemiyor

Silablgn

Muhabbet kuşum günde 14 15 saat dışarıda gece uyurken fln mecbur kafesine koyuyorum ama asla kafeste durmak istemiyor şuan rahatca dışarıda tutabiliyorum ancak kedimle bir araya geldiklerinde bu kadar çok dışarıda tutamam ne yapmalıyım kafesine azda olsa nasıl alışabilir

2 CEVAP

sevvalay

Benim kuşlarım da böyleydi akşam belli saatler çıkartmaya başladım, bu düzene alıştılar. İlk başta mecburen de olsa kafese elinizle sokabilirsiniz bence

aslihan_e

Kafese elinizle zorla sokarsanız zamanla sizden nefret etmeye başlayabilir. Yakalayacaksınız diye elinizden kaçar. Ancak eğer ki kafese girmek zorundaysa o hayvan öğrenilmiş çaresizlik yaşayana kadar zorla kafeste tutulacak. Ondan sonra çıkmayı istemeyi bırakmaya başlar. Yine çıkartırsanız çıkar tabi. Bence en iyisi kedi ve kuş aynı evde olmamalı. Bizim de kuşlarımız var ama onları kimseye güvenip de veremem. Verdiğim kişinin benim kadar iyi bakacağını düşünmüyorum. Yoksa kuş için kedili ev hiç iyi değil.