Dişi Kedilerde Kızgınlık Sonrası İştahsızlık Zayıflama

Suraemir

Kedim sarman yeni 8 aylık oldu erkek kardeşini 6 aylıkken kısırlaştırdım ama buna 8 ay olana kadar bekleyelim dedi malesef durumum yok özelde yaptırmaya barınakta kısırlaştıracağım 4 kere kızgınlık geçirdi 4 gün falan sürdü en fazla ve zayıfladı şuanda iştahsız az yiyor ayrıca mama dışında da pek birşey yemiyorlar yoğurt yumurta başlanmış tavuk vs gibi ikisi de aynı oyun falan oynamaya keyfi var az az yiyor göbeği çöktü yarın barınağa götürüp kısırlaştırma randevusu alacağım ama zayıf olduğu için tereddütteyim

19 CEVAP

Anonymus985465

Bir l suda haşlanmış tavuk, haftada bir ciğer, balık yedirin

Emirrckr

Ben ağrıdan,hastalıktan kaynaklı değil de stresten kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Kızgınlığa girip çiftleşememesi zaten psikolojik olarak onu fazlasıyla etkiliyor.
Biz sadece bir kızgınlıkta bile neye uğradığımızı şaşırdık neyseki çabuk atlattı hemen kısırlaştırdık.
Defalarca kızgınlık ve çiftleşememesi onu strese sokuyor ve iştahı azalıyor.
Kızgınlık dönemi ve sonrası iştah azalması çok normal bir durum.
Ama devam ederse ciddi kilo kaybedebilir hatta kısırlaştırma sınırının altına bile düşebilir.
Çok geç olmadan veteriner hekiminizle görüşüp kısırlaştırma randevusu alın derim.

Ozlemcakil

Sakin kediye ciger vermeyin ciger tavuk eti patetes havuc yada kabakla cok ufak verilmeli yemek porsiyonu gibi ciger kediyi zehirler zamanla zehirlenir bence hic vermeyin

Ozlemcakil

Hiç vermeyin dememin sebebi az verilmesi gereken miktar bazen goze az gelip yesin yarasin diye kiyamayipbcok verilirse zararli olacagi icin:) anlatabildim umarim:)

Suraemir

Aşırı zayıf değil ama öncesine göre göbeği gitti

Suraemir

Multivitamin malt macunu var yerdi onu bile yemiyor mamasını yiyor ya da biz yemek yerken istiyor ama Malta burun kıvırıyor şuan polivit versem dedim öyle fena ki hayatta içmez zor bela belki

Suraemir

Vallahi karma aşılarını bile yaptıramadım parazitleri kendim yaptım hap olarak verdim hiç yok mu demeyin 3 yaşında kızım var cidden bszı ihtiyaçları zor alıyorum barınakta kısırlaştırmaktan başka çarem yok

Suraemir

Ağzında herhangi bir yara yok çiş kaka yapmasında sorun farketmedim sadece az yiyor ve miskin gibi davranıyor çiftleşmediğinden ni acaba kızgınlığı geçeli 1 hafta oldu

Fistikpasa

Benim dişi kedimde kızgınlıktan yeni çıktı aynı sorunu bende yaşıyorum eskisi gibi iştahlı değil ama miskin değil hala oyun oynuyor koşuyor. Kısırlaştırma için randevü aldım haftaya umarım zayıflamaz. Belki normaldir iştahsızlığı.

Anonymus985465

Kesinlikle hemogram yaptırmalısınız. Bağışıklığı yüksek olmayan kediyi kısırlaştırırsanız kaybedebilirsiniz

Anonymus985465

İştahı azalan kedi hastadır.
Olağanüstü iştahlı ve hareketli sokaktan sahiplendiğim Can, kısırlaştırıldıktan sonra safra kusarak bu dünyadan ayrıldı.

Suraemir

Farkındayım ama mamayı zor alıyorum kg olarak alıyorum hatta 10 kg alayım para eklerim dedim sanabelle aldım ama ona da kalmadı şuan para yani bir kan tahlili 400-500 🤦‍♀️

Suraemir

Keyfi yerinde fakat kızgınlık 4 kere yaşadı zaten çok küçükken girdi şaka gibi ama

LilaMiaLuna

Check up kesinlikle yapılmalı ve sonrasında ise kısırlaştırma gerçekleşmeli. Benim kedim de şu an kızgınlıkta normal de günde 3 kere 20gr toplam 60gr yemek yerdi şimdi 30gr mı 1 günde zor yiyor yani az yeme kızanda normal ama size tavsiyem check up yaptırmanız

Suraemir

Check up yaptıracak durumum yok iştahını nasıl geri kazanırım diye yazmıştım ekmeğe gelince yiyor mamayı yemek istemiyor kaçıncı mama deneyişim zaten sanabelle kitten aldım en son öyle ya da böyle yiyecek onu biri tavuklu ye'se diğeri yemiyor etli alsam biri yiyor diğeri pek iştahlı yemiyor çok zahmetli keşke sahiplenen olsaydı ama kimse almıyor