Toplı Taşıma Araçları Ve Köpek

Anket

Evet, isterim.
(22 oy)
Hayır, ne işi var??
(2 oy)
YETER ARTIK BENDE KÖPEĞİMI BİYERLERE GÖTÜRMEK İSTİYORUM.
(7 oy)
YORUMSUZ.
(1 oy)
Toplam (32 oy)

Toplu taşımada(metro, metrobüs, iett gibi köpekle binilebilicek araçlar için) evcil hayvanının bulunmasını ister misiniz?

12 CEVAP

Heiter

Toplu taşıma, insanı bile çileden çıkarırken hayvana neler yapmaz? Allah muhtaç etmesin yani. Hayvan sahibi biri olarak, köpekten korkan (fobi anlamında diyorum) veya alerjisi olanlar için sıkıntı teşkil edebileceğinden, karşı çıkacak yolcuları anlayışla karşılamak lazım diye düşünüyorum . Ama evcil hayvanların sahibiyle beraber kullanabileceği ayrı araçlar olsa tadından yenmezdi. O seviyeye gelmemiz de şu aşama imkansız galiba.

Feronia

"Hayır, ne işi var??" diyen arkadaş kim, merak ettim!

turkuaz66

@Reyaura valla ben tiksinerek bakana tek kaşımı kaldırıp hayırdır beden dilini kullanıyorum. taşıma çantası nerde diye soran güvenliğede korkma öz çocuğuna tecavüz eden babadan daha zararsız cümlesini kuruyorum

Reyaura

Ben kediyi taşırken bile çekiniyorum öküz gibi bakıyorlar

Reyyanhan

Reyaura :/

Reyyanhan

Köpekten korkuyor olabilirler ama bu köpeklerin sahipleri ile otobüste yolculuk edememesine neden değil . Onlarda insanlardan korkuyor . Sokakta onların . Hatta her yer onların . Bizde sokağa çıkmayalım ozaman

eltarcin

Tamam hadi anladım toplu taşımayı da, yolda giderken kedi/köpeğe rastlıyorum. Yanına çöküp başını okşarken uzaylıyla konuşuyormuş gibi bakıyorlar. İnanır mısınız, geçen gün bir kedinin başını okşarken adam: "Kedi en pis hayvan, elleme onu." dedi. Dikkatinizi çekerim "En pis hayvan" :DDD Allah'ım ya...
@turkuaz66 dediği gibi; bana dik dik bakana kafamı kaldırıp "Ne iş?" beden dilini kullanıyorum bende. Acayip işe yarıyor. Yapmanızı öneririm :D

bolt

Ben sakarya da oturuyorum ve gayet de köpekler sahipleriyle birlikte toplu taşıma araçlarına binebiliyor.

turkuaz66

ben agizlikla sokuyorum sonra metrobuse binince cikariyorum suana kadar sorun cikaran olmadi bana

Reyaura

Güneş gözlüğü ve kulaklik takiyorum genelde

Reyyanhan

Turkuaz kilit cümle !

turkuaz66

@Heiter rahatsız oluyorsa söylicek. kardeşim benim fobim var yada benim tüye alerjim var başka tarafa geçer misin yada başka araca biner misin dicek. diyemiyosa yapacak bişey yok. valla ben metrobüste ter kokan biri yanımda durduğunda kardeşim tere alerjim var git özel araca bin, toplu taşımaya binme demiyorum. peki adama diyebilir miyim az ötede dur tere alerjim var diye. diyebilirim ama belki adamın özel bi sebebi vardır dıye soylemiyorum ciğerlerimin son bronşlarına kadar içime çekiyorum o kokuyu. köpek kedide aynı şey kimse keyfi yada kasten millet rahatsız olsun diye binmiyoruz toplu taşımalara eğer biz alttan alırsak bu hayvan düşmanları herzaman üste çıkacaktır.